The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

Close

Artık Birleşik Krallık'ta eğitim almaya karar verdiğinize göre, bir üniversiteye başarılı bir başvuru için ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzdan emin olmanın zamanı geldi!

Uluslararası bir öğrenci olarak, başvurunuzu destelemek için yeterli bir standartta İngilizce konuşma ve yazma becerisi göstermelisiniz. Bu Bu, IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi) Akademik sınavına girerek yapılabilirexternal icon.

Üniversitelerin dil gereksinimleri, üniversiteye ve programa göre değişiklik göstermektedir. Birleşik Krallık’ta öğrenim görmek için, yalnızca kurumunuz tarafından belirlenen İngilizce yeterlilik standardını karşılamanız durumunda alabileceğiniz bir öğrenci rota vizesine ihtiyacınız olacaktır.

Birleşik Krallık’ta öğrenim görmek için hangi IELTS türü gereklidir?

IELTS Academic ile IELTS General Training arasındaki farkı öğrenerek hangi sınava girmeniz gerektiğini bulun.

IELTS Academic mi, General Training mi: Hangisine ihtiyacınız var?

IELTS Academic ile General Training arasındaki farkları öğrenerek sizin için en uygun olan sınavı seçebilirsiniz.

Birleşik Krallık’ta öğrenim görmek istiyorsanız, iki IELTS testi türünden birine sahip olmalısınız: IELTS for UKVI Academic (UKVI Akademi için IELTS) veya IELTS for UKVI General Training (UKVI Genel Eğitim için IELTS). Aşağıdaki videoyu izleyerek, Birleşik Krallık’ta öğrenim görme hayalinize ulaşmanız için gerekli olan IELTS türüne karar verebilirsiniz.

Birleşik Krallık’taki kurslar için gerekli minimum IELTS puanı nedir?

Unutmayın ki Birleşik Krallık’taki kurslar için IELTS puanı, üniversite veya derece seviyesi gibi diğer faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Ancak, 6.0-7 arası bir IELTS puanı, çoğu Birleşik Krallık üniversitesi tarafından kabul edilmektedir.

Birleşik Krallık üniversiteleri için minimum IELTS puanı gereksinimleri

IELTS, Birleşik Krallık öğrenci vizesi başvurunuzun önemli bir parçasıdır.

Ayrıca üniversitelerin farklı kurs ve programları için kendi IELTS şartlarını belirlediklerini belirtmekte fayda var. Yani, Birleşik Krallık’taki bir üniversiteye başvuru yapıyorsanız, internet sitelerinden hangi IELTS türünden kaç IELTS puanı gerektiğine dair güncel bilgiyi kontrol ettiğinizden emin olun.

IELTS for UKVI testini Kabul eden Birleşik Krallık Üniversitelerinin tam listesini buradanexternal icon kontrol edebilirsiniz.

Seçtiğiniz üniversitenin IELTS standart puanını bilmek önemli olsa da sınava hazırlanmak ve sınavda iyi performans göstermek daha da önemlidir! Hazır olduğunuzda, IDP ile IELTS sınavınızı planlayın!external icon