The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

Close

IELTS Speaking hem General Training hem de Academic sınavı için aynıdır ve konuşma İngilizcesi kullanımınızı değerlendirir. Tüm speaking sınavları, sertifikalı bir IELTS examinerı ile yüz yüze gerçekleştirilir ve inceleme gerekmesi ihtimaline karşı kayıt altına alınır.

Speaking sınavı 11 ila 14 dakika arasında sürer ve 3 bölümden oluşur. Part 1, sınavın ilk bölümüdür ve examiner bu bölümde size iş, aile, okul, hobiler gibi genel konular hakkında bazı genel sorular sorar.

Part 2’de size konu başlığı içeren bir kart verilir. Konuyla ilgili not almanız için size bir dakika süre verilir ve yanıtınızı hazırlamanız için kalem ve kağıt sağlanır. Ardından iki dakika boyunca konu hakkında konuşmanız beklenir. Part 3’te, examiner ile çift yönlü bir konuşma yürütülür. Burada size Part 2’deki konuyla ilgili sorular sorulur.

Kağıt üzerinden IELTS sınavlarının Speaking bölümü sınavdan bir gün önce, sınav günü ya da sınavdan bir gün sonra gerçekleşebilir. Bilgisayarlı IELTS sınavlarında aynı gün yapılmak zorundadır.

undefined
play button

Ask IELTS