The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

CloseIELTS Masterclass, bir IELTS Uzmanı tarafından düzenlenen 90 dakikalık ücretsiz bir seminerdir. IELTS sınavının 4 bölümü için size yol gösterecek, sınav gününde soruları anlama ve yanıtlamaya dair ipuçları ve tavsiyeler vereceklerdir. Değerlendirme kriterlerine, bant skorlarına ve IELTS examiner’ların yazılı ve sözlü yanıtlarınızda İngilizce dil becerilerinize dair ne istediklerine daha yakından bakın. Kaçınmanız gereken yaygın hatalar hakkında bilgi edinin ve bazı örnek soru ve cevaplara göz atın. Ayrıca merak ettiğiniz soruları IELTS Uzmanlarına sorma şansınız olacaktır.

Masterclass, online webinar veya yüz yüze seminer olarak gerçekleşir. Sınav bölümleri hakkında ipuçları ve tavsiyelerin yanı sıra, examiner’ların bant skorları ve sınav performansına ilişkin yorumlarıyla birlikte örnek Writing cevapları da içeren faydalı bir kitapçık da sizinle paylaşılır.

Masterclass, IELTS Academic ve General Training sınavlarını kapsar.

Writing bant skorumu nasıl iyileştirebilirim?

Sınav gününüzden önce hem Academic hem de General Training Writing sınavları için kullanılan değerlendirme kriterlerini dikkatlice okuyun. Examiner, yazınızı Task 1 ve Task 2 için dört kritere göre değerlendirecektir.


Writing Task 2’nin, Task 1’den iki kat daha fazla puana sahip olduğunu unutmayın. Deneme yaparak Writing bant skorunuzu yükseltebilirsiniz. Haber ve makale sayfamızda hazırlanmanız ve İngilizce dil becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak kapsamlı ipuçları ve tavsiyeler bulunmaktadır.