The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

CloseIELTS Speaking Sınavı, İngilizce iletişim kurma yeteneğinizi değerlendirir. Examiner, konuşma İngilizcesi dil becerilerinize bant skoru verir. Speaking sınavı, sessiz bir odada yetkili bir IELTS examiner ile yüz yüze gerçekleşir.

IELTS Speaking sınavı, eğitimli ve sertifikalı IELTS examiner tarafından gerçekleştirilir. IELTS examiner olmak için ilgili öğretmenlik yeterliliğine ve kapsamlı bir öğretme deneyimine sahip olunmalıdırlar. Examiner, performansınızı değerlendirirken Speaking için açıkça tanımlanmış kriterlerle çalışır.

Examiner’lar performansınızı 4 kritere göre değerlendirir. Akıcılık ve tutarlılık, kelime dağarcığı, dilbilgisi hakimiyeti ve doğruluk ve telaffuz. Speaking sınav sonuçlarınız, 1 ila 9 arasında değişen bant skorlar olarak verilir. Her bir tam ve yarım bant skoru, bir İngilizce dili yeterlilik düzeyine karşılık gelir.

IELTS examiner’ları tarafından kullanılan değerlendirme kriterleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, IELTS Speaking sınavı değerlendirme kriterleri tablosuna göz atın.

Band scores

Speaking bant skorları