The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

Close

Sınav gününüz yaklaşırken, IELTS sınavı öncesinde, sınav sırasında ve sonrasında nelerle karşılaşacağınızı bilmek önemlidir.

Kayıt işlemi, sınav lokasyonları arasında farklılık gösterebileceğinden erken geldiğinizden ve gerekli tüm belgelerin yanınızda olduğundan emin olun. Kayıt işleminizi yaptırdıktan sonra, sınav gözetmeni sizi yerinize yönlendirmeden önce kişisel eşyalarınızı teslim etmelisiniz. Bu noktadan sonra, diğer sınav katılımcılarıyla konuşamazsınız.

Sınav başladıktan sonra, süreyi takip ederek sınavın her bir bölümünü tamamlamanıza yetecek kadar zamanınız olduğundan emin olun. Herhangi bir sorunuz varsa, gözetmenin yardımcı olması için elinizi kaldırabilirsiniz. Sınav bittikten sonra, sınav odasından ayrılabilir ve eşyalarınızı alabilirsiniz.

Geçici sınav sonuçlarınız, bilgisayarlı IELTS’e girdiyseniz sınavdan sonraki 2 ila 5 gün içinde, kağıt üzerinden girdiyseniz sınavdan 13 gün sonra online olarak görüntülenebilir. Resmi Sınav Sonuç Belgenizi (TRF) sınav merkezinden alabilir veya kargo ile gönderilmesini isteyebilirsiniz.

undefined
play button