The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

Close

IELTS Life Skills, İngilizce konuşma ve dinleme becerilerini Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) A1, veya B1 Düzeyinde kanıtlaması gereken kişiler içindir. Life Skills sonuçlarınızı belirli İngiltere vize türlerine başvurmak için kullanabilirsiniz. Life Skills sınavında sadece dinleme ve konuşma becerileriniz değerlendirilir. Uzman ve yetkili bir IELTS examinerı, bu iki beceriye dair İngilizce dil yeterliliğinizi değerlendirir.

Sınav merkezleri tarafından görevlendirilen tüm IELTS examiner’larının ilgili öğretim yeterliliğine sahip olması gerekir. Açıkça tanımlanmış bir değerlendirme kriteri ile çalışırlar ve verdikleri tüm puanlar kontrol prosedürlerine tabidir. Bunların tümü, sonuçlarınızın adil ve doğru olmasını sağlamak için uygulanır.

IELTS Life Skills sınavında examiner’lar, bilgi edinmek ve bilgiyi iletmek, iletişim kurmak ve tartışmaya katılmak için gereken konuşma yeteneğiniz hakkında size puan verir. Life Skills sınavında bant skoru verilmez, sonuçlarınız yalnızca geçti veya kaldı olarak açıklanır.