The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

Close

Yükseköğrenim görmeyi veya çalışmayı planlıyorsanız IELTS Academic sınavına girebilirsiniz. Orta öğretime devam etmek, çalışmak veya İngilizce konuşulan bir ülkede yaşamak istiyorsanız IELTS General Training sınavı sizin için doğru seçim olabilir.

Eğitim almak, çalışmak veya yaşamak istediğiniz yer, hangi sınava girmeniz gerektiğini belirler. İngiltere’ye gitmek istiyorsanız, özellikle IELTS UKVI sınavına girmeniz gerekebilir. Bu sınav, IELTS Academic UKVI, IELTS General Training UKVI veya IELTS Life Skills A1 veya B1 olabilir.

IELTS sonucunu kabul eden devlet daireleri, kurumlar ve diğer kuruluşlar kendi gerekliliklerini belirlediğinden, hangi sınava girmeniz gerektiğinden emin olmak için mutlaka ilgili kurum ya da kuruluşun web sitesini ziyaret edin.

IELTS’e sorun

IELTS Academic sonuçlarımı göçmenlik amacıyla kullanabilir miyim?

IELTS Academic ve General Training, iki farklı amaç için kullanılan farklı iki sınav türüdür. Bazı kuruluşlar Academic sonucunu General Training yerine kabul etse de, bu tamamen kurumlara bağlıdır. Daha fazla bilgi edinmek için başvuru yapacağınız kuruluşla iletişime geçmeniz gerekecektir.

Daha fazla bilgi edinin