140'ten fazla ülkede üniversiteler, eğitim kurumları, devlet daireleri, göçmenlik kurumları, mesleki ve sektörel kuruluşlar dahil olmak üzere 11.500'den fazla kurum, IELTS'i İngilizce dil becerilerinizin gerçek bir göstergesi olarak kabul etmektedir.

IELTS skorunuzu, dünyanın dört bir yanındaki eğitim kurumlarına başvurmak için kullanabilirsiniz. Çok uluslu şirketlerin yanı sıra Avustralya, Kanada, İngiltere ve ABD göç idareleri de IELTS’i İngilizce dil becerilerinizin kanıtı olarak kabul eder. İngilizce konuşulan ülkelerde, hemşirelik ve öğretmenlik gibi bazı meslekleri yapabilmek için IELTS gerekmektedir.

Her kurum, kendi minimum bant skorunu belirler, bu nedenle başvurunuz için ihtiyacınız olan IELTS gerekliliklerini mutlaka öğrenin. IELTS sınavına girmeden önce ihtiyacınız olan IELTS bant skorunu mutlaka kontrol edin.

IELTS’e sorun

IELTS nedir?

IELTS, eğitim kurumlarından işverenlere, devlet kurumlarından mesleki kurumlara kadar dünya genelinde 11.500'den fazla kuruluş tarafından kabul edilen güvenilir bir İngilizce dil sınavıdır. IELTS bir imtihan değildir.


IELTS, akademik, yükseköğrenim veya günlük dinleme, okuma, yazma ve konuşma pratiği seviyesinde İngilizce dil yeterliliğinizi dört beceri genelinde değerlendirir.

Daha fazla bilgi edinin