The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

Close

Eng Ramin, IELTS ile çalışma hedeflerini gerçekleştirdi

“IELTS, İngilizce dil yeteneğinizin doğru bir yansımasıdır. 2007'de IELTS'e girdim ve grup puanım 6.5'ti. Dürüst olmak gerekirse, sınav için oldukça fazla hazırlık yaptım. IDP Education'ın bir girişimi olan Australian Centre for Education'da (Avustralya Eğitim Merkezi) (ACE) bir hazırlık kursuna katıldım ve burada sınav için birçok deneyimli ve nitelikli öğretmen ve sınav görevlisinden birçok yararlı tavsiye ve strateji aldım. Bunun yanında, sınav kurallarını ve formatını da tanımaya çalıştım ve bu konuda IELTS Information for Candidates (Adaylar için IELTS Bilgisi) kitapçığı ve Notice to Candidates (Adaylara Duyuru) kitapçığını çok faydalı buldum. Son olarak, mümkün olduğunca çok sayıda örnek alıştırma ve test yaptım.

Hayalim olan Melbourne Üniversitesi'nde okumak için Avustralya bursuna başvurmayı dört gözle beklediğim için, üniversitedeki bu son yılın sonunda tekrar IELTS'e girmeyi planlıyorum. IELTS'in İngilizce dilinin test edilme şeklini değerlendirdiğini ve yeniden tanımladığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Sınav, mutlaka kişinin İngilizce dil yeteneğini doğru bir şekilde yansıtan, adalet ve etkinlik konularındaki ününe katkıda bulunan bir sonuç sağlıyor. Ancak daha da önemlisi, bu sınav hayalimdeki üniversitede lisansüstü eğitim alabilmem için bir köprü görevi görüyor. Diğer bir deyişle, IELTS benim için bir sonraki akademik ve gelecekteki kariyer hayatının yüksek seviyesine kapılar açıyor.”

Wei Kito, IELTS ile göç etti

Çinli bir kurs danışmanı ve Çinli bir aile yanında konaklama

“Öğrencilerin IELTS'e nasıl hazırlandıklarına şahit oldum. Temel amaçları IELTS puanlarını elde etmek ve sonrasında geleceklerini planlayabilmek.”

Namrata Patil, IELTS ile göç etti

Yedekleme uzmanı, Hintli, Avustralya'da kalıcı oturma izni sahibi

“İlk adım olan IELTS'ten gerekli puanı alarak, bir PR için başvurabildim. Avustralya'yı kalıcı evimiz yapmayı dört gözle bekliyorum."

Khushnawazi Amalsadiwalla IELTS ile göç etti

Daimî oturma izni için başvurmadan önce Avustralya'da Yüksek Lisans eğitimi aldı ve şimdi büyük bir şirket için ön tedarik analisti.

"Azim ve fedakârlık ile hedeflerime ulaştım."

Rebecca Fu, IELTS ile göç etti

Çin'den Avustralya'ya göç eden vasıflı göçmen, şu anda muhasebeci olarak çalışıyor.

“Çok uzun zaman önce hayalim olan yaşam tarzını elde ettim.”

Pavel Kachailov, IELTS ile çalışma hedeflerine ulaştı

Büyük bir muhasebe firmasında analist olarak çalışıyor.

“IELTS, dünyayı daha büyük, daha açık bir yer haline getiriyor. Beni bir dünya vatandaşına çevirdikleri için İngilizce öğrenmeye teşvik eden aileme teşekkür borçluyum."

Lydia, IELTS ile çalışma hedeflerine ulaştı.

Brezilyalı

“Avustralya'da değişim öğrencisi olarak 10 ay geçirdikten sonra İngilizce dil yeterliliğimi değerlendirmeye karar verdim. IELTS puanım (6.5) ile İngilizce iletişim kurma kabiliyetimi gösterebildim ve bunun yanında, Avustralya'da yaşadığım deneyimin başarısını kanıtlayabildim. Sonuçların oldukça hızlı gelmiş olması mükemmeldi. Tatilimin buna değdiğini göstermek, benim için oldukça önemliydi. IELTS, bu sürecin önemli bir parçasıydı.”

Yulia Chelyakova IELTS ile göç etti

Yulia Çelyakova

Rus. “Rusya'da üniversiteden mezun olduktan sonra İngilizce dil yeterliliği gerektiren bir pozisyon için Kuzey Amerika'da büyük bir şirkete iş başvurusunda bulundum. IELTS puanımla, ilk uluslararası iş fırsatım için İngilizce iletişim kurma konusunda gerçek hayattaki yeteneğimi kanıtlayabildim. O zamandan beri Bermuda'da çalıştım, şimdi de Singapur'da yaşıyorum ve dünyanın en ünlü otel markalarından birinde çalışıyorum. Yurtdışında çalışarak kazandığım çok değerli deneyimle IELTS, kariyerimi ve hayatımı ilerletmeme paha biçilmez bir katkı sağladı.”