The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

Close

Çevrimiçi IELTS, 2022'nin başlarında uygulamayı küresel olarak başlattığında, dünyanın dört bir yanındaki sınav katılımcıları güvenli sınavlarını çevrimiçi olarak olma seçeneğine sahip olacaklar.

Çevrimiçi IELTS, uluslararası yüksek öğrenim için dünyanın önde gelen İngilizce sınavı olan IELTS Academic'e girmenin yeni bir yoludur.

IELTS Çevrimiçi, öğrencilerin eğitim ve kariyer hedeflerine ulaşma yolculuğuna çıkarken kendi evlerinden veya uygun başka bir yerden sınava girmelerine olanak tanır.

Sınav, bilgisayar sınavlarında mevcut kalem-kağıt ve IELTS ile aynı içerik ve formata sahip olacaktır. Buna, eğitimli IELTS sınav görevlileri tarafından çevrimiçi olarak verilen gerçek zamanlı yüz yüze Speaking sınavı dahildir.

IELTS Avustralya Genel Müdürü Warwick Freeland, “IELTS Çevrimiçi, dünya çapında sınava girenlerin deneyimini geliştirmede bir sonraki adımdır. Sınava girenlere IELTS sınavına girme konusunda daha fazla esneklik sağlayacaktır. Ayrıca, doğrulanmış sonuçlar sınavdan üç gün sonra hazır olacağından, sınava girenler için daha hızlı sonuçlar anlamına gelecektir. Dünyanın önde gelen sınavını çevrimiçi olarak kullanıma sunarak, daha da fazla insanın IELTS'e girmesini ve hedeflerini takip etmesini sağlamayı amaçlıyoruz."

Çevrimiçi IELTS, IELTS Academic'in dört becerisinin tümünü kapsayacaktır – Listening, Reading, Writing ve Speaking. Ayrıca, eğitimli sınav görevlileri tarafından aynı titiz değerlendirmeye ve sınava giren kişinin İngilizce olarak etkili bir şekilde iletişim kurma becerisinin gerçek bir göstergesini veren bir insan sınav görevlisi ile bir konuşma sınavına sahip olacaktır.

Freeland, " Çevrimiçi IELTS’i geliştirirken, IELTS'in mevcut tüm avantajlarını sınava girenler ve başarılı kuruluşlar için getiriyoruz" dedi. " Çevrimiçi IELTS, IELTS sınav görevlilerinin uzmanlığını tamamlamak için son teknoloji yapay zeka ve son teknoloji güvenlik özelliklerini kullanarak esneklik ve güven sağlayacak."

IELTS, sınava girenlerin, sınav görevlilerinin ve gözetmenlerin deneyimini kolaylaştırmak için güvenli İngilizce dil sınavları sağlamak için entegre görüntülü görüşme konuşma yazılımına sahip, amaca yönelik olarak oluşturulmuş güvenli bir uzaktan gözetleme sınav platformuna sahiptir. IELTS'in doğrudan işe alınan, eğitilen ve yönetilen kendi gözetmenleri ile birleştirilen yeni çevrimiçi gözetleme platformu, yeni formatta yüksek standartlarda sınav bütünlüğü sağlayacaktır.

IELTS Hakkında

IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Sınavı Sistemi), iş, eğitim ve göç için dünyanın en popüler İngilizce dil sınavıdır.

11.500'den fazla kuruluş, İngilizce iletişim kurma becerisinin gerçekçi bir göstergesi olarak IELTS'e güveniyor.

IELTS, bir sınava giren kişinin İngilizce dil yeterliliğini dört beceri üzerinden değerlendirir: listening, reading, writing ve speaking.

Kağıt ve bilgisayar üzerinde IELTS, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık'ta göç için tanınan çok önemli bir dil sınavıdır. İnsan konuşmalarına odaklanan IELTS, 30 yılı aşkın bir süre önce dört becerili İngilizce dil sınavlarının öncüsüydü. IELTS, bugün İngilizce dil sınavı için standartları belirlemeye devam etmektedir.