The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

Close

IELTS Life Skills, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı kapsamında İngilizce speaking ve listening becerilerini A1, veya B1 Düzeyinde kanıtlaması gereken kişiler içindir. Belirli vize türleri için İngiltere Vize ve Göç İdaresi tarafından kabul edilir.

Nasıl iletişim kurabildiğinizi ve bilgi edinip aktarabildiğinizi görmek amacıyla yalnızca listening ve speaking becerilerini değerlendirmek için tasarlanmıştır.

IELTS Life Skills A1, ve B1 sadece listening ve speaking becerilerinizi değerlendirir. Nasıl iletişim kurabildiğinizi ve bilgi edinip aktarabildiğinizi görmek için tasarlanmıştır. Bilgi edinme ve toplama, iletişim kurma ve tartışmaya katılma becerileriniz test edilir. İkinci sınav katılımcısının performansı, sizin sınav sonuçlarınızı etkilemez.

IELTS Life Skills sınavının sonuçları biraz farklıdır. Bant skoru yerine sonuçlarınız geçti veya kaldı olarak verilir. Başarılı olarak değerlendirilen sınav sonucunuzu vize başvurunuz için kullanabilirsiniz.

Sınav, 16 ile 22 dakika sürer ve bir examiner ile ikinci bir sınav katılımcısıyla birlikte gerçekleşir.

IELTS’e sorun

IELTS sınavı için “geçme puanı” nedir?

IELTS Life Skills sınavında sonuçlarınız geçti veya kaldı olarak açıklanır.


IELTS Academic veya General Training sınavlarında geçme veya kalma yoktur. Skorlar 9 bantlık sistemde değerlendirilir. Her eğitim kurumu veya kuruluşu kendi özel gerekliliklerini karşılamak için kendi IELTS skorlarını belirler.

Daha fazla bilgi edinin