Birleşik Krallık Vizeleri ve Göçmenlik için IELTS (UKVI), İngiltere’de çalışmak, eğitim almak veya İngiltere’ye göçmenlik için girmeniz gereken IELTS sınavıdır. Eğer bir Birleşik Krallık eğitim kurumunda hazırlık okuyacak ya da burs alacaksanız, kurumunuz sizden IELTS UKVI isteyebilir.

IELTS Academic / General Training UKVI, Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenen gereksinimleri karşılamak üzere tasarlanmıştır. IELTS UKVI içerik, examiner, sınav formatı, zorluk seviyesi ve puanlama açısından IELTS ile aynıdır. Yalnızca Sınav Sonuç Belgesi, Birleşik Krallık için sınava girdiğinizi göstereceğinden biraz farklı olacaktır.

İngiltere vize başvurusu için IELTS’e ihtiyacınız varsa, bunu yalnızca UKVI onaylı IELTS sınav merkezlerinden alabilirsiniz. IDP IELTS, Türkiye’de UKVI onaylı sınav merkezlerine sahiptir.

IELTS UKVI için kaydolunexternal icon

IELTS kaydı nasıl yapılır?

IELTS’e girmek için geçerli bir pasaport ya da Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı’na sahip olmanız gerekmektedir. Lütfen yalnızca geçerli kimlik (güncel fotoğrafınızın olduğu) ya da pasaportunuzun (süresi dolmamış) kabul edilebileceğini unutmayınız.


Kaydınızı my.ieltsessentials.com üzerinden online olarak yapabilir, IDP Türkiye ofislerini ziyaret edebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

IELTS Sınav Sonuçları hakkında sık sorulan sorular

IELTS sonuçlarımı ne zaman alabilirim?

Bilgisayarlı IELTS sonuçları 2-5 takvim günü içinde, UKVI IELTS Life Skills sonuçları sınav tarihinden 7 takvim günü sonra, kağıt üzerinden IELTS sonuçları ise sınav tarihinden 13 takvim günü sonra açıklanır. Ancak sonuçlarınız Cambridge Assessment English tarafından ikinci bir kontrole tabi tutulabilir, bu durumda sonucunuzun açıklanması belirlenen günden fazla sürebilir.