IELTS Academic ve General Training sınavlarına kağıt üzerinden girebilirsiniz. Kağıt üzerinden sınavın içeriği, sınav süresi, soru tipleri, değerlendirilmesi ve sonuçları bilgisayarlı IELTS’le birebir aynıdır, ancak sınav günü deneyiminiz biraz farklı olacaktır. Sınav günü görevli personel size her bölümden önce kitapçıkları ve cevap kağıtlarını verir ve ardından bir sonraki sınav bölümüne geçmeden önce bu kitapçıkları ve cevap kağıtlarını toplar.

Kağıt üzerinden IELTS’e girerseniz, Reading, Listening ve Writing bölümlerini kağıt üzerinde tamamlayacaksınız. Sınavın tüm bölümlerinde cevaplarınızı cevap kağıdına yazmak için HB kurşun kalem kullanmalısınız. Kağıt üzerinden IELTS sınavında Writing, Reading ve Listening sınavlarının tümü aynı gün ve sınavlar arasında ara verilmeden tamamlanır. Speaking sınavı, bir IELTS examinerı ile yüz yüze olacak şekilde ve sınav tarihinizden bir gün önce, sınav günü ya da sınavdan bir gün sonra gerçekleşebilir.

IELTS’e sorun

Sınava kendi kalemimi ve kağıdımı getirebilir miyim?

Hem kağıt üzerinden hem de bilgisayarlı IELTS sınavlarında, sınavın güvenliğini korumak adına dışarıdan kağıt getiremezsiniz.


Kurşun/uçlu kalem, silgi ve kalemtıraş getirebilirsiniz. Ayrıca, şeffaf ve etiketi çıkarılmış şişede su ve dezenfektan da getirebilirsiniz.


IDP IELTS sınav merkezleri size peçete, kalem, silgi, kalemtıraş, dezenfektan ve kolonya temin edecektir.

Why is IELTS Speaking done face-to-face with an examiner?

Find out why the IELTS Speaking test is done face-to-face with a real examiner, giving you a better chance to perform at your best.

https://images.ctfassets.net/unrdeg6se4ke/7cCPci2UNNw1jfStV97Gn4/7983cad0ebfba7718213908422edb8e0/Here_s_why_IELTS_speaking_test_is_with_a_real_person_-_thumbnail__high_res_.jpg
2021-08-23T08:56:23.609Z
https://videos.ctfassets.net/unrdeg6se4ke/47evLBZWymu0DZ71fo5ETP/66e8e0ba812b4ce7df74ff81c8b8ad9c/Heres_why_the_IELTS_Speaking_test_is_with_a_real_person.mp4

Daha fazla bilgi edinin