The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

CloseIELTS Academic ve General Training sınavlarına kağıt üzerinden girebilirsiniz. Kağıt üzerinden sınavın içeriği, sınav süresi, soru tipleri, değerlendirilmesi ve sonuçları bilgisayarlı IELTS’le birebir aynıdır, ancak sınav günü deneyiminiz biraz farklı olacaktır. Sınav günü görevli personel size her bölümden önce kitapçıkları ve cevap kağıtlarını verir ve ardından bir sonraki sınav bölümüne geçmeden önce bu kitapçıkları ve cevap kağıtlarını toplar.

Kağıt üzerinden IELTS’e girerseniz, Reading, Listening ve Writing bölümlerini kağıt üzerinde tamamlayacaksınız. Sınavın tüm bölümlerinde cevaplarınızı cevap kağıdına yazmak için HB kurşun kalem kullanmalısınız. Kağıt üzerinden IELTS sınavında Writing, Reading ve Listening sınavlarının tümü aynı gün ve sınavlar arasında ara verilmeden tamamlanır. Speaking sınavı, bir IELTS examinerı ile yüz yüze olacak şekilde ve sınav tarihinizden bir gün önce, sınav günü ya da sınavdan bir gün sonra gerçekleşebilir.

IELTS’e sorun

IELTS sınav ücreti ne kadar?

Academic ve General Training IELTS ücretleri aynıdır. Hem kağıt üzerinden hem de bilgisayarlı IELTS sınav ücreti 2,700 Türk Lirasıdır.


Kağıt üzerinden ve bilgisayarlı IELTS UKVI sınav ücreti 3,120 Türk Lirasıdır.


IELTS Life Skills sınav ücreti 3,000 Türk Lirasıdır.

A short video that looks at why the IELTS Speaking test is done face-to-face with an IELTS examiner.

Why is IELTS Speaking done face-to-face with an examiner?

Daha fazla bilgi edinin