Tek bir sınav, sayısız imkan

IELTS, 30 yılı aşkın bir süredir İngilizce seviyenizi belirliyor. Siz de hemen IELTS'e kaydolun hem Ücretsiz IELTS Hazlırlık paketlerinden faydalanın hem de IELTS'i her yıl tercih eden 3 milyon kişiden biri olun.

Tıpkı sizin gibi, insanlar da eğitimlerini, göçlerini ve mesleki hedeflerini desteklemek için IELTS'i seçiyor. IELTS'in dünya çapında 11.000'den fazla kuruluşta kabul edildiğini ve dünyanın en saygın İngilizce yeterlilik sınavı olduğunu biliyorlar.

Türkiye'de IELTS

Bugün IELTS, Türkiye genelinde 21 sınav yeri dahil olmak üzere dünya çapında 1.100'den fazla sınav merkezinde verilmektedir. İhtiyacınız olan sonuçları almanın önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle IELTS, yalnızca dünyadaki en saygın İngilizce yeterlilik sınavı olmakla kalmaz, aynı zamanda size diğer tüm dil sınavlarından daha fazla ücretsiz hazırlık materyali sunar. IELTS hazırlık materyalleri, başarılı olmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

IELTS'e hemen kaydol

Başarılı olmanıza yardımcı olan ücretsiz IELTS hizmetleri

İngilizce dil sınavına hazırlanmak ve sınava girmek sizi gergin ve stresli hissettirebilir. Ne hissettiğinizi anlıyoruz ve hazırlanmanıza, özgüven kazanmanıza ve sınavınızda elinizden gelenin en iyisini yapmanıza yardımcı olmak için buradayız. IDP ile çeşitli ücretsiz IELTS hazırlık materyaline ya da ücretli hazırlık materyalleriexternal iconne erişebilirsiniz. Aklınızda başka sorular mı var? Müşteri hizmetleri ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için hazır bekliyor. Ve hazırlanmak için daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa? Müşteri Destek ekibimizexternal icone sohbet desteği ve e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz IELTS hazırlık materyallerine erişinexternal icon

Neden IELTS'e IDP ile girmelisiniz?

Sizin IELTS'iniz, sizin kararınız

Bilgisayarlıexternal icon yada kağıt üzerindenexternal icon. Academicexternal icon yada General Trainingexternal icon. Academic UKVIexternal iconyada General Training UKVIexternal icon. IELTS ile sınava nasıl gireceğinizi siz seçersiniz.

Yüz yüze Speaking Sınavı

IELTS Speakingexternal icon sınavında özel ve sessiz bir odada bir sınav görevlisi ile yüz yüze ya da Zoom üzerinden konuşun. Sınav görevlisine yavaşlamasını söyleyebilir, sorusunu tekrarlatabilir, netleştirebilir ve sizden "yeterli cevapları almadan sınavı bitirmez".

2 adet Ücretsiz online hazırlık kazanın

Sınav kaydınızdan hemen sonra Ücretsiz 2 adet IELTS hazırlık paketi alın.

Queensland Üniversitesi’nden ücretsiz IELTS hazırlık paketi

IDP Education, IELTS sınavına katılanların online IELTS Academic hazırlık paketine erişimini sağlamak için Queensland Üniversitesi ile ortaklık kurdu. IELTS sınav prosedürü ve formatını, IELTS Academic Sınav için faydalı sınav stratejileri ve becerilerini açıklayan 8 haftalık online kursa ücretsiz olarak erişim sağlayabilirsiniz. (General Training adayları, Writing Task 1 hariç tüm bölümleri aynı şekilde yapabilir). IELTS’e IDP ile kaydolunexternal icon ve ücretsiz Queensland Üniversitesi IELTS hazırlık paketini edinin.

Macquarie Üniversitesi’nden bir bölüm ya da tüm bölümlerden ücretsiz IELTS hazırlık seti

IDP Education, katılımcılarına IELTS Academic ve IELTS General Training sınav hazırlığında destek olmak için Macquarie Üniversitesi anlaşarak sadece adaylarına özel hazırlık materyalleri sağlamaktadır. IELTS kaydınızı IDP ile oluşturexternal iconduktan sonra, size iletilen bağlantıdan Listening, Reading, Writing ya da Speaking bölümlerinden seçip 30 gün boyunca erişebilir; ya da tüm bölümlere 4 gün boyunca erişim sağlayabilirsiniz.

Ayrıca 4 gün boyunca kullanabileceğiniz 2 adet Macquire Üniversitesi IELTS deneme sınavınız da hediye!

İhtiyacınız olduğunda yanınızdayız!

Aklınızdaki tüm sorulara yanıt vermek ve IELTS sınavını sizin için kolaylaştırmak amacıyla güleryüzlü ve hızlı servisimizle her zaman yanınızdayız. Dilerseniz sitemizdeki canlı chat bölümünden, dilerseniz de iletişim sayfamızexternal icondaki istediğiniz kanaldan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size en geç 1 iş günü içerisinde yanıt vereceğiz.

IELTS sınavının dünyadaki önemi

Dünyanın en popüler İngilizce sınavı olan IELTS, 30 yıldan fazla bir süredir 10.000’den fazla kuruluş tarafından güvenilen ve sorunsuz işleyen bir sistem. Dünya çapında milyonlarca aday, gelecek hayallerini gerçekleştirmek için IELTS sınavını tercih ediyor.

55 ülkede, 450'den fazla sınav merkezi

İngilizce konuşulan bir ülkede eğitim almak ve çalışmak isteyenlerin dil yeterliliğini ölçen IELTS; iş verenler, eğitim kurumları ve göçmenlik makamları tarafından en güvenilen sınavlardan biri. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 3.400 kurum ve Birleşik Krallık, Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada'daki 10.000’den fazla kurumun talep ettiği IELTS; 55 ülkede 450'den fazla özel tasarlanmış sınav merkezine sahip.

Adil ve güvenilir

IELTS’in dünya çapında bu kadar değerli görülmesinin en büyük nedeni de adil, güvenilir ve yüksek kalite standartlarında olması. Test merkezleri ve sınav görevlileri konusunda titiz olan IELTS; uyruğu, dili, dini, kültürel geçmişi, cinsiyeti ne olursa olsun tüm sınava girenler için adil bir sistem sunuyor. Hemşirelik, tıp, eczacılık, finans, hükümet, inşaat, enerji, havacılık, turizm, mühendislik, hukuk ve veterinerlik ise IELTS sınavı talep eden sektörlerden bazıları.

IELTS partneri IDP

IELTS sisteminin dünyadaki üç partnerinden biri olan IDP Education, adayların tüm sınav sürecinde yanında oluyor. IDP’nın IELTS uzmanları, tüm adaylara; ofis ziyareti, telefon ve e-posta yolu, WhatsApp uygulamasıyla eksiksiz destekexternal icon sunuyor. IDP Education’ın en önemli özelliği de farklı konumlarda sınav merkezlerine sahip olması. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa ve Antalya’da kaliteli sınav merkezleri bulunan IDP; etkileşimli videolar, örnek deneme sınavları ve online eğitimler gibi ücretsiz hazırlık materyalleriexternal icon de sağlıyor. Hızlı ve pratik bir hizmet sunan IDP; bilgisayarlı IELTS sonuçlarını 2 ila 5 gün içinde, kağıt üzerinden IELTS sonuçlarını ise 13 gün sonra adaylara bildiriyor.

IELTS'e hemen kaydol

IELTS kaydı nasıl yapılır?

IELTS’e girmek için geçerli bir pasaport ya da Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı’na sahip olmanız gerekmektedir. Lütfen yalnızca geçerli kimlik (güncel fotoğrafınızın olduğu) ya da pasaportunuzun (süresi dolmamış) kabul edilebileceğini unutmayınız.


Kaydınızı Book IELTS üzerinden online olarak yapabilir, IDP Türkiye ofislerini ziyaret edebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

IELTS Sınav Sonuçları hakkında sık sorulan sorular

IELTS sonuçlarımı ne zaman alabilirim?

Bilgisayarlı IELTS sonuçları 2-5 takvim günü içinde, UKVI IELTS Life Skills sonuçları sınav tarihinden 7 takvim günü sonra, kağıt üzerinden IELTS sonuçları ise sınav tarihinden 13 takvim günü sonra açıklanır. Ancak sonuçlarınız Cambridge Assessment English tarafından ikinci bir kontrole tabi tutulabilir, bu durumda sonucunuzun açıklanması belirlenen günden fazla sürebilir. 

Linh talks about her experience preparing for IELTS during the COVID 19 lockdown

Linh, IDP ile Korona dönemindeki IELTS tecrübelerini anlatıyor.

Linh, COVID-19 kısıtlamaları sırasında sahip olduğu fazladan zamanı IELTS sınavına çalışmak için nasıl kullandığını paylaşıyor.

Daha fazla

Daha fazla