The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

Close

Sonucumu kurumlara nasıl gönderebilirim?

Başvurduğunuz okul ya da kurum, sınav sonuçlarını elektronik olarak kabul ediyorsa, sonuçlar IDP IELTS Türkiye tarafından herhangi bir ücret talep edilmeden gönderilebilir. 

IELTS sonuçlarınızı elektronik olarak bir günde on defa olacak şekilde, Elektronik Sınav Sonuç Belgesi(TRF) kabul eden kurumlar ile kolayca paylaşabiliriz. Bunun için kurumun IELTS sistemine kayıtlı olması gerekmektedir.

Kurumunuzun elektronik gönderi kabul edip etmediğini bilmiyorsanız, lütfen önce kurumunuzla iletişime geçiniz. IDP tarafından kontrol edilmesini isterseniz, lütfen Elektronik Sonuç Gönderim Formunu  indirip doldurunuz, taratınız ve ielts.istanbul@idp.com  veya ielts.ankara@idp.com  adresine gönderiniz.

Eğer paylaşmak istediğiniz kurum elektronik gönderi kabul etmiyorsa, Sınav Sonuç Belgenizi basılı(Hard Copy) olarak gönderebiliriz. DHL Gönderim İstek Formunu  indirip doldurunuz, taratınız ve ielts.istanbul@idp.com  veya ielts.ankara@idp.com  adresine gönderiniz.

Sınav Sonuç Belgelerinin gönderimi DHL ile yapılmakta ve kargo ve Sonuç Belgesi basım ücreti öğrenciden talep edilmektedir.*

Her gönderi talebi için ayrı olarak basım ve kargo ücreti talep edilmektedir. Sonuç belgeniz doğrudan talep formunuzda belirttiğiniz kuruluşlara gönderilecektir. Gönderilecek adresler formda eksik bildirilirse, IDP bu eksiklikten sorumlu değildir.

*Ödeyeceğiniz DHL tutarı TRF formunu gönderdikten sonra belirtilecektir. Ödemeyi yapıp dekontu paylaştıktan sonra gönderim yapılacaktır.

Sınav Sonuç Belgesi iki yıl geçerlidir ve bu süre dolana kadar gönderimi talep edilebilir. İki yılı bir gün dahi bile geçen belgelerin basımı ya da gönderimi hiç bir şekilde yapılamaz. Kurumlara gönderilen sonuçların takibi adaylar tarafından yapılmaktadır. IDP Türkiye, sistemde oluşabilecek bir teknik hatadan sorumlu değildir.

ÖNEMLİ: Online kayıt sırasında sınav sonucunuzun gönderileceği kurumu seçmeniz (Recognising Organization), sonucunuzun iletileceği anlamına gelmez. Elektronik gönderim talebinizin yerine getirilebilmesi için yukarıdaki formu doldurup sınav merkezine iletmeniz gerekmektedir. Formsuz gerçekleştirilen gönderimlerle ilgili oluşacak problemlerden IDP sorumlu değildir.

Ekstra sonuç belgesine ihtiyacım var. Ne yapabilirim?

Sınav sonuçlarınız açıklandığında tarafınıza yalnızca 1 adet Sınav Sonuç Belgesi (TRF) verilir. TRF'iniz kayboldu/yıprandıysa ya da ekstra belgeye ihtiyacınız varsa Ekstra Sınav Sonuç Belgesi Formunu  doldurarak ielts.istanbul@idp.com  ya da ielts.ankara@idp.com .Her bir ekstra TRF bedeli 100 TL'dir. Ödemeyi havale ile yapabilirsiniz. Eğer kargo ile adresinize gönderilmesini isterseniz, formda belirtilen ekstra kargo ücretini yatırmayı unutmayınız.

Banka Hesap Bilgileri:

Banka: GARANTİ BANKASI

Hesap Sahibi: IDP EDUCATION DANISMANLIK VE EGITIM HIZMETLERI SIRKE

IBAN: TR50 0006 2000 2340 0006 2959 88

Şirket Kodu: 3326

Lütfen havale açıklamasına TAM ADINIZI-TRF notunu eklemeyi unutmayın.

Sonuç Belgesi 2 yıl geçerlidir ve bu süre dolana kadar gönderimi talep edilebilir. 2 yılı 1 gün dahi bile geçen belgelerin basımı ya da gönderimi hiç bir şekilde yapılamaz.