The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

Close

Bekleyiş sona erdi

Kanada hükümeti, önümüzdeki günlerde şu anda yürürlükte olan sınır kısıtlamalarını daha da gevşetmeyi amaçlayan bir dizi yeni önlem açıkladı.

9 Ağustos 2021'den itibaren, uluslararası öğrenciler de dahil olmak üzere, uçak yolcularının artık devlet tarafından yetkilendirilmiş bir otelde 3 gecelik zorunlu konaklamayı tamamlamaları gerekmeyecektir. Aşılı yolcular için yeni bir randomize edilmiş test rejimi uygulanacak, aşılanmamış yolcular ise zorunlu varış ve 8. gün testlerinden geçmeye devam edecek.

Buna ek olarak, ABD'nin tam aşılı vatandaşları ve daimi ikametgahı olan (ve şu anda ABD'de ikamet eden), gerekli tüm kriterleri karşılamaları koşuluyla isteğe bağlı (zorunlu olmayan) seyahat için Kanada'ya girebileceklerdir.

Sınırlamaların gevşetilmesine rağmen uluslararası öğrencilerin, sınırda karantinadan muaf olmak için gerekli şartları taşımadıklarının tespit edilmesi halinde 14 günlük karantina planı olması gerekiyor.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki tam güncellemeleri okuyun:

Update – International students and travel to Canada

Update – Reopening of discretionary travel for US citizens and permanent residents

Öğrenciler ve göçmenler için bu ne anlama geliyor?

Haber, uluslararası öğrenciler ve göçmen olmak isteyenler için çok ihtiyaç duyulan rahatlamayı sağlıyor. Sınırlar yeniden açıldıkça, üniversiteler ve göçmenlik bölümleri önümüzdeki haftalarda başvurularla dolup taşmayı bekliyor. İster lisans derecesi ister yüksek lisans eğitimi veya göçmenlik programı için başvuruyor olun, ilk adımlardan biri İngilizce dil yeterlilik sınavına girmektir.

Neden IELTS?

IELTS, İngilizce yeterlilik sınavlarında dünya lideridir ve şu anda dünya çapında eğitim kurumlarından işverenlere, ayrıca hükümet ve meslek kuruluşlarına kadar 11.000'den fazla kuruluş tarafından kabul edilmektedir. 30 yılı aşkın bir süredir, anadili İngilizce olan ülkelere denizaşırı bir yolculuğa çıkmak isteyen öğrenciler, hevesli göçmenler ve iş arayanlar, IELTS'e güveniyorlar. Küresel erişimimiz 140 ülkeye yayılıyor. Cenevre'den Jakarta'ya, Ankara'dan Addis Ababa'ya, nerede olursanız olun, bir IELTS sınav merkezinden asla çok uzakta değilsiniz.

Eğitiminiz için Kanada gibi İngilizce konuşulan bir ülkeye taşınmak veya orada yaşamak ve çalışmak istiyorsanız, IELTS Akademik ve Genel Eğitim testleri, hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacak ilk adımdır. Testiniz için yer ayırtmak için videoyu izleyin ve aşağıdaki tuşa tıklayın.