The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

CloseGeneral Training Writing sınavı Writing Task 1 ve 2 olmak üzere iki task’tan oluşur. Tüm task konuları genel ilgi alanlarıyla ilgilidir.

Writing Task 1'de bilgi istemek veya bir durumu açıklamak için bir mektup yazmanız gereken bir durum verilecektir. Örneğin, bir kütüphanedeki imkanları geliştirme önerilerinizi içeren bir mektup yazmanız istenebilir. Examiner’lar task’la ilgili genel ve gerçeklere dayalı bilgi verme ve fikirler, görüşler ve şikayetlerin yanı sıra ihtiyaçlar, istekler, hoşlanılan ve hoşlanılmayan şeyleri ifade etme yeteneğinizi inceler. Mektubunuz verilen duruma uygun bir tarzda yazılmalıdır.

Writing Task 2 biraz farklıdır. Burada bir bakış açısına, tartışmaya veya soruna yanıt olarak bir kompozisyon yazmanız istenecektir. Örneğin, TV dizilerinin toplumumuzda önemli bir rol oynayıp oynamadığına dair bir kompozisyon yazmanız istenebilir. Genel gerçeklere dayalı bilgi verme, sorunu özetleme, çözüm sunma, bir düşünceyi gerekçelendirme veya fikirleri, bulguları ya da bir argümanı değerlendirme ve bunlara karşı çıkma yeteneklerinize göre değerlendirilirsiniz.

IELTS’e sorun

Ask IELTS

Kağıt üzerinden IELTS sınavında kurşun kalemle mi yazmam gerekiyor?

IELTS Listening, Reading, ve Writing sınavlarında kurşun kalem kullanmalısınız. Sınav kağıtları tarandığı için en iyi kurşun kalem iş görmektedir. Ayrıca kelimeleri kolayca silebileceğiniz ve yeniden yazabileceğiniz anlamına gelir. Yanınızda getirmeyi unutursanız sınav merkezi size bir kurşun kalem verecektir.

Daha fazla bilgi edinin