The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

Close

IELTS ortakları, IELTS sınavına daha odaklı bir şekilde hazırlanma ihtiyacına yanıt olarak IELTS Progress Check'i oluşturdu. Akademik ve Genel Eğitim olmak üzere her iki test türü için de bir dizi resmi çevrimiçi alıştırma testi mevcuttur.

Seçebileceğiniz dört farklı sınav vardır, yani bir IELTS sınavına girmeden önce gerçek sınav alıştırmasını deneyimleyebilirsiniz. Taklit test, IELTS ortakları tarafından önceden test edilmiş yeni yazılmış IELTS materyali ile testin dört bölümünü de kapsar.

IELTS Progress Check alıştırma testini tamamladığınızda, 4 testin hepsinde gösterge niteliğindeki bant puanları ve genel bir bant puanı ile bir geri bildirim raporu alırsınız. Ayrıca Writing ve Speaking performanslarınızı nasıl geliştireceğinizi anlamanıza yardımcı olmak için Uzman IELTS puan hesaplayıcıları tarafından seçilen kişiselleştirilmiş geri bildirim alacaksınız.

Bu blog size alıştırma testi ve performansı iyileştirmek için işaretleme geri bildiriminin nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi verecektir.

Resmi çevrimiçi alıştırma testleri

Uygulama testleri 100'den fazla ülkede bu bağlantıexternal icon üzerinden satın alınabilir. Ülkenizin listede olup olmadığını görmek için SSS sayfasınaexternal icon göz atın.

Akademikexternal icon veya Genel Eğitimexternal icon testleri satın almayı seçebilirsiniz. Her test tamamen farklıdır ve yeni test materyalleri içerir. Dört testin her biri numaralandırılmıştır, bu nedenle Akademik uygulama testi 1'i satın alırsanız, testin dört bölümünün tamamı Akademik uygulama testi 2'den farklı olacaktır.

Bu alıştırma testleri resmi ortak ürünleridir, yani testin dört bölümünde de çok gerçekçi bir test deneyimi yaşayacaksınız.

Her test yalnızca bir kez kullanılabilir, bu nedenle testi bitirip işaretlemeye gönderdiğinizde tekrar erişilemez.

Bu nasıl çalışır?

Testin dört bölümünün tamamı, bir dizüstü bilgisayar veya masaüstü bilgisayar kullanılarak çevrimiçi yapılır. Test, resmi IELTS Progress Check kullanılarakexternal icon bir iPad'de yapılabilir, ancak daha iyi bir kullanıcı deneyimi için daha büyük bir ekran kullanmayı denemelisiniz. Akıllı telefonlarımız harika olsa da, ekranlar metin okumak ve soruları aynı anda cevaplamak için çok küçük olduğundan ve testler test platformuna yüklenmeyeceğinden, test bir akıllı telefonda çalışmayacaktır.

Cihazınızın Windows 10 gibi güncel bir işletim sistemi kullandığından ve yalnızca Google Chrome veya Mozilla Firefox'un en son sürümünü kullandığından emin olun. Diğer tarayıcılar test platformuyla uyumlu değildir. Ayrıca internet bağlantınızın sabit olup olmadığını ve tamamlanmış test parçalarınızı yükleyip yükleyemeyeceğinizi kontrol etmeniz de önemlidir.

Ayrıca IELTS Progress Check'in mikrofonunuza erişmesine izin verdiğinizden emin olun, çünkü Speaking testi sorularını yanıtlamanız gerekecek ve yanıtlarınız test platformuna yüklenecektir. Reading testi sesini ve Speaking testi sorularını duyabilmek için cihazınızın sesini açmayı unutmayın.

Speaking testi, size sorulan sorular önceden kaydedildiği için gerçek bir yüz yüze testten farklı çalışır. Her soruyu cevaplamanız için belirli bir süre verilir ve test tamamlandığında, işaretçinin dinlemesi ve size gösterge niteliğinde bir bant puanı vermesi için tam kayıt yüklenir.

Sistemin kullanımı kolaydır ve bir sorununuz varsa, testi tamamlamadığınız veya işaretlemeye göndermediğiniz sürece yeniden başlayabilirsiniz.

Bunun bir alıştırma testi olduğunu unutmayın, bu yüzden stressiz bir ortamda pratik yapabilmenizi istiyoruz. Resmi çevrimiçi alıştırma testinizden mümkün olan en iyi deneyimi elde etmeniz için, kendi zamanınızda testi tekrar denemenize izin veriyoruz.

Ancak, daha gerçekçi bir sınav deneyimi istiyorsanız, süreli bir sınav yapın ve gerçek IELTS sınavında belirlenen zamanlamaları takip ettiğinizden emin olun.

Test bölümüSüresi
Listening testi30 dakika
Reading testi60 dakika
Writing testi60 dakika
Speaking testi 11-14 dakika

Resmi bir geri bildirim raporu alın

Tamamlanan testler, IELTS eğitimli ve nitelikli belirteçler tarafından işaretlenir ve gösterge niteliğinde bir genel test grubu puanının yanı sıra testin her bölümü (Reading, Listening, Writing ve Speaking) için bir grup puanı da dahil olmak üzere resmi bir geri bildirim raporu alırsınız. Hepsi IELTS Progress Check alıştırma testinizi tamamladıktan sonraki 5 gün içinde!

Her IELTS Progress Check Raporu, hazırlığınızda nasıl ilerlediğinizi göstermek ve gerçek IELTS sınavına daha iyi hazırlanmanıza yardımcı olmak için resmi geri bildirimler ve gösterge niteliğindeki grup puanları ile gelir. Resmi geri bildiriminiz, performansınızı en iyi temsil eden IELTS bant puanı tanımlayıcılarından uzman belirteçlerimiz tarafından seçilir. Raporunuzu öğretmeninize gösterebilirsiniz ve geri bildirimi sizinle tartışabilirler. Birden fazla alıştırma sınavına girerseniz, aldığınız gösterge niteliğindeki puanda bazı değişkenlikler fark edebilirsiniz. Herhangi bir testte olduğu gibi, test günü sorunları (ruh haliniz, sağlık durumunuz veya gergin hissetmeniz gibi) dahil olmak üzere kontrolümüz dışındaki çeşitli faktörler bu değişkenliğe yol açabilir. Bir başka önemli faktör, farklı uygulama testlerini almak arasında, diğer beceri alanlarında aynı seviyeyi koruyamazken bir veya iki beceri alanında gelişme göstermiş olmanız olabilir. (örn, okuma ve yazmada gelişme, ancak konuşma ve dinlemede bazı yetenekleri kaybetme).

Emin olabilirsiniz; IELTS'in güvenilirliğini sağlamak için, test içeriği ve puanlama prosedürlerinin titiz kalite kontrolüne sahibiz. IELTS Progress Check uygulama testlerinden puanlayan kişiler, standart puanlandırma yöntemleri konusunda eğitilir ve sertifikalandırılır ve performansları düzenli olarak izlenir.

Unutmayın: IELTS Progress Check Raporunuz resmi bir IELTS Test Raporu Formu değildir ve üniversitelere, kuruluşlara giriş başvurusunda bulunmak veya vize amacıyla kullanılamaz. Size mevcut İngilizce dil yeterliliğiniz hakkında iyi bir fikir vermek için uygulama testi performansınıza dayalı gösterge niteliğinde bir puan sağlar.

Geri bildirim ne anlama geliyor?

Her alıştırma testinde, gösterge niteliğindeki bant puanlarınızı içeren eksiksiz bir geri bildirim raporu alacaksınız. Nasıl geliştireceğiniz konusunda bazı ipuçları ve Writing ve Speaking performansınız hakkında IELTS işaretçisinden bazı özel geri bildirimler alacaksınız. Gözlemciler çalışmanızı 'düzeltmeyecek' ve düzeltmeleri size geri gönderecektir. Genel bant tanımlayıcılarını kullanarak testleri derecelendirirler ve bu derecelendirmeler ve eşleşen ölçüt geri bildirimleri raporunuzda görünür.

Gözlemci, performansınıza en uygun geri bildirimi seçer, bu nedenle, örneğin Akademik Görev 1'deki tüm temel özellikleri dahil etmeyi unuttuysanız, şemadaki tüm temel özellikleri sunmanız size hatırlatılacaktır. Yeterli destekleyici veri kullanmadıysanız da uyarılırsınız. Genel Eğitim Görevi 1 için, mektubunuzu doğru harf biçimini kullanarak yazmazsanız, bu bilgi size söylenecek, ayrıca mektubunuz için uygun olmayan bir ton kullanıp kullanmadığınız da size söylenecektir. Görev 2 için, paragrafları kullanmayı unutursanız, paragrafları kullanmanız size hatırlatılacaktır. Sorunun yalnızca bir bölümünü yanıtlarsanız, istemi kısmen ele aldığınız ve bu nedenle puan kaybetmiş olabileceğiniz söylenecektir. Cevabınızı daha fazla genişletmeniz istenirse, soruyla ilgili daha fazla fikir ve örnek eklemeniz gerekir. Böylece, gözlemcinin yanıtlarınız için seçtiği geri bildirimlere bakarak nerede yanlış yaptığınızı öğrenebilirsiniz.

Ayrıca, dört değerlendirme kriterine dayalı olarak Speaking performansınız hakkında geri bildirim alacaksınız. Çok fazla düşünmek için duraklarsanız veya yeterincesöylem belirtecikullanmazsanız, bununla ilgili bilgi alacaksınız. Ayrıca çok fazla dilbilgisi hatası yapıp yapmadığınız veya dar bir yapı yelpazesi kullanıp kullanmadığınız da size söylenecektir. Geri bildiriminizi dikkatlice okuyarak daha fazla çalışma gerektirebilecek alanları keşfedeceksiniz. Ayrıca başarılı olduğunuz alanlarda da olumlu geri bildirimler alacaksınız.

Pratik yapmak mükemmelleştirir

Pratik yapmanın İngilizce yeterliliğini geliştirmenin anahtarı olduğunu unutmayın, bu nedenle İngilizce test performansınızı testler yaparak pratik yaparsanız daha iyi olursunuz. İyileştirilmesi gereken alanlara odaklanmak için raporunuzda aldığınız geri bildirimleri kullanın. Bu sitede, testin tüm bölümlerine hazırlanmanıza yardımcı olacak birçok yararlı Uzman kaynağımız var.

Yazma konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, nasıl mektup yazılacağı veya Görev 1veya Görev 2'de 7 veya daha yüksek bir gruba nasıl ulaşılacağı ile ilgili bu bloglara bakın.

Konuşma konusunda daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, daha odaklı bir şekilde nasıl hazırlanacağınızı anlatan bu bloglara bakın.

Kelime dağarcığınızı geliştirmenin testin tüm bölümlerinde size yardımcı olacağını unutmayın, o halde neden bukelime bloguna göz atmıyorsunuz? Farklı Reading soru türleri vebir metindeki bilgileri tanımlama veya özet tamamlama gibi belirli soru türlerinin en iyi nasıl yönetileceği hakkında her şeyi öğrenin.

Sitemizde ayrıca Listening becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak, örneğin sayıları doğru yazmayı öğrenmek gibi bloglar da bulunmaktadır.

Nasıl ilerlediğinizi görmek için neden bir IELTS Progress Check alıştırma testi denemiyorsunuz? İyi hazırlandığınızı ve deneme sınavınızda başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız, gerçek bir IELTS sınavınaexternal icon girmek için kendinize çok daha fazla güvenir ve hazır olursunuz.