The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

Close

IELTS sınav hazırlığınızda size yardımcı olacak bazı yararlı ve güvenilir kaynaklar mı arıyorsunuz? IDP'de, sınava girenlerin bir sonraki sınavlarında şanslarını artırmalarına yardımcı olacak çok çeşitli materyaller ve bilgiler sunuyoruz. Bu kaynaklardan bazıları herkes için ücretsizdir ve tüm resmi IDP IELTS hazırlıkexternal icon materyalleri için tek durak noktamız olan IELTS Ready’de bulunabilir. Hadi ilginizi çekebilecek bazı özelliklere daha yakından bakalım.

IELTS’e Sorun Videoları

IELTS'e Sorun videoları, reading, listening, writing veya speaking ile ilgili olsun, IELTS sınavının çeşitli yönleriyle ilgili sık sorulan bazı sorular hakkında size faydalı ipuçları sağlar. Size en iyi tavsiyenin verildiğinden emin olmak için bir IELTS uzmanının yanıtlarını dinleyin. Ayrıca daha önce IELTS sınavına girmiş kişilerden bilgi alabilir ve sınava yaklaşımınız hakkında bazı değerli bakış açıları kazanabilirsiniz. Ekibimiz ayrıca dikkat etmeniz gereken şeyler konusunda sizi daha fazla bilgilendirebilir, böylece gereksiz yere puan kaybetmekten kurtulabilirsiniz. Pratik ipuçları içeren bazı kısa videoların yanı sıra, çok daha uzun ve daha ayrıntılı web seminerlerinin kayıtları da bulunmaktadır.

Pratik Sınavları

Eğer sınav pratiği yapmak istiyorsanız ve bazı özgün materyaller kullanmak istiyorsanız, IELTS Prepare, denemeniz için hem bilgisayarda IELTS hem de kağıt üzerinde IELTS sınavlarına sahiptir. Akış şeması tamamlama veya eşleşen başlıklar gibi belirli soru türlerine bakabilirsiniz. Hem IELTS General hem de IELTS Academic eğitim materyalleri ve cevaplarınızı kontrol etmeniz için cevap anahtarları bulunmaktadır.

IDP IELTS preparation offer

IDP offers free access to an IELTS preparation course developed by Macquarie University. Prepare better and move towards a high band score!

Inside IELTS

'Inside IELTS', IELTS hazırlığınıza yardımcı olacak başka bir ücretsiz kaynaktır. IELTS sınavı için pek çok şey öğrenebilir ve uzmanlaşabilirsiniz. Haftalık yaklaşık 3 saatlik çalışma ile yaklaşık 5 hafta sürmektedir. IELTS Academic sınavının içeriğine, sınava girenlerin nasıl değerlendirildiğine, tamamlamanız gereken çeşitli sorulara ve akademik çalışma için ihtiyaç duyduğunuz bazı becerilere bakacaksınız. Bu programa ne zaman katılabileceğinizi öğrenmek için bir e-posta gönderin.

Makaleler

IELTS makaleleri listemizi okumak, IELTS sınavınız için İngilizce becerilerinizi geliştirmenin başka bir yoludur. Reading, Writing, Listening ve Speaking becerilerini kapsayan geniş bir yelpaze vardır. Bunlar, resmi IELTS uzmanları tarafından yazılmıştır ve size yardımcı olabilecek bazı ince ayrıntılara sahiptir. Her bir IELTS becerisine nasıl hazırlanacağınız, yaygın hatalardan nasıl kaçınacağınız, sınav gününe nasıl hazırlanacağınız hakkında faydalı bilgiler bulabilir ve hatta göçmenlik ve vizeler hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Soru-Cevap

Ayrıca, sınava girenlerin kendileri ve IELTS hazırlıkları ile ilgili bazı sorular sordukları Soru-Cevap bölüm listemize göz atmak için zaman ayırmaya değer. Bu, testle ilgili bazı belirsizlikleri ortadan kaldırmanın ve insanların çeşitli yönler hakkında sahip olduğu bazı yaygın yanlış anlamalardan kaçınmanın iyi bir yoludur.

IELTS Masterclass

Daha etkileşimli bir şey arıyorsanız, neden IELTS Masterclass’larımızdan birine katılmayı denemiyorsunuz? Bunlar, IELTS uzmanlarının canlı sunumlarıdır ve sınavın 4 becerisini, yani Reading, Listening, Writing ve Speaking becerilerini kapsar. Bunlar, sınav hazırlığınız için bazı iyi ipuçları elde edebilmeniz, grup puanınızı iyileştirmenin yollarını bulabilmeniz, bir sınav görevlisinin bakış açısından Speaking ve Writing kriterlerini anlamanız ve kaçınılabilecek yaygın hataları öğrenmeniz açısından faydalıdır. Bunlar çevrimiçi ve yüz yüze sunulmaktadır, bu nedenle tarih ve saatlerden herhangi birinin size uygun olup olmadığını görmek için yaklaşan programa göz atın.

---

Yukarıdaki ücretsiz kaynaklara ek olarak, IELTS destek araçlarını, sınav formatı ve sınav gününüzde karşılaşabileceğiniz olası sorular hakkında büyük ayrıntılarla dolu kitapçık biçiminde de indirebilirsiniz. Ayrıca, IELTS sınav hazırlığınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi göstermektedir.

Tüm bunlara ve çok daha fazlasına IELTS Prepare’de erişin, hazırlıklarınız ile hızlı bir başlangıca adım atın. Daha fazlasını öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyin.

undefined

Ready to kick off your preparation journey? Watch the video above to get started.

Start preparing now
https://images.ctfassets.net/unrdeg6se4ke/5TOuVzQho3JxdNxoXyBQIP/84544fb05f1d2bc291e3453bc3f795ae/animation_thumbnail.jpg
2021-08-11T06:28:29.584Z
https://videos.ctfassets.net/unrdeg6se4ke/74F31CqjyesxDbEgJ7qYub/8d3b4f7ba1350a5fb04b84ee3f5c8ea0/IELTS_Prepare_animation.mp4