IELTS; (the International English Language Testing System) iş, eğitim ve göçmenlik için yapılan, dünyanın en popüler sınavıdır.

Daha çok insanların günlük yaşamına odaklanan IELTS, yaklaşık 30 yılı aşkın bir süredir, dört beceri üzerine oluşturulmuş öncü sınav sistemlerinden biridir.

Günümüzde hala standartları belirlemeye devam eden IELTS’ i, 11.000'den fazla kuruluş, İngilizce dil becerisinin, güvenilir bir göstergesi olarak tercih ediyor. Bu nedenle hem bilgisayarlı hem de kağıt üzerinen IELTS sınavı, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık'ta göç amacıyla kabul edilen en popüler İngilizce dil sınavıdır.

IELTS sınavına girmenin maliyeti nedir?

IELTS sınav ücretleri, academic ve general training sınavlarının aynı maliyette olduğu dikkate alınarak, sınav türüne göre değişiklik gösterebilir.

IDP’nin uzman danışmanları, ülkenizdeki yerel para birimi üzerinden, sınav ücretlerini sizler için öğrenip, aktarabilir. Bunun dışında sınav ücretleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız web sitemiziziyaret edebilirsiniz.

Mevcut IELTS tarihlerine şimdi göz atın!

IELTS sınav ücreti ödemesi

IELTS sınav ücreti aşağıdakiyöntemlerle ödenebilir:

  • Ödemenizi online olarak kredi kartı ile yapabilir

  • IELTS'e IDP IELTS şubelerimizden herhangi birinde bizzat kaydolursanız nakit olarak ödeyebilir ya da

  • Ödemeyi banka havalesi yoluyla yapabilirsiniz.

Ekstra IELTS TRF (sınav sonuç belgesi) ücreti ne kadardır?

Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosuna (CIC) veya Birleşik Krallık Sınır Dairesine (UKBA) başvurmadığınız sürece, her adaya yalnızca bir adet ücretsiz IELTS TRF (Test Sonuç Formu) verilir. İki yıl boyunca geçerliliği bulunan formdan, iki adet ücretsiz olarak alabilirsiniz. Bu iki kopyadan yararlanmak için, CIC ve UKBA'ya bir başvuru yapmanız gerekmektedir.

IELTS sonuçlarınızı elektronik olarak bir günde beş defa olacak şekilde, Elektronik Sınav Sonuç Belgesi(TRF) kabul eden kurumlar ile kolayca paylaşabiliriz. Bunun için kurumun IELTS sistemine kayıtlı olması gerekmektedir.

Bunun dışında, eğer paylaşmak istediğiniz kurum elektronik gönderi kabul etmiyorsa, Sınav Sonuç Belgenizi basılı(Hard Copy) olarak gönderebiliriz. Basılı kopyalar için normal posta gönderimi ücretsiz değildir ve size aktarılan kurye hizmetleri veya denizaşırı posta ücreti için de ekstra ücret talep edilebilir. Daha fazla bilgi için buraya göz atın.

Eğer TRF'iniz kayboldu/yıprandıysa ya da ekstra belgeye ihtiyacınız varsa yine size destek için buradayız. Hemen nasıl talep oluşturacağınıza bakın.

IELTS yeniden değerlendirme ücreti ne kadar?

Eğer IELTS sonucunuzdan memnun değilseniz, sınavınızın tekrar değerlendirilmesini talep edebilirsiniz. Bu talep, sınava girdiğiniz tarihten sonra 6 hafta için geçerli olacaktır ve bu talebe Enquiry on Result (EOR) denilmektedir.

EOR sürecinin başlaması için 160 Avustralya Dolarının o günkü Merkez bankası alış kurunun Türk Lirası karşılığı olacak şekilde bir ücreti olduğunu ve ister IELTS’in bir bölümünü isterse tüm sonucunuzun tekrar değerlendirilmesini talep edin, bu fiyatın aynı olacağını unutmayınız. Eor talebinizi yaptıktan sonra talebin iptali söz konusu değildir. Sınavınızın üzerinden 6 haftanın geçtiği durumlarda, yeniden değerlendirilme talebi kabul edilmeyecektir. EOR sonucunda, skorunuz ya aynı kalır ya da yükselir. Eğer EOR sonucunuz skorunuzu yükselttiyse, ödemiş olduğunuz EOR ücretinin tamamı sizlere geri verilir ve sizlere yeni skorunuzla beraber TRF sonucu verilir.

EOR talebiyle ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz

Yardım etmek için her zaman buradayız

Adaylarımızın IELTS sınavına bizimle girerken, mümkün olduğunca iyi bir deneyim yaşamaları için üstün hizmet vermekten, büyük mutluluk duyuyoruz. IELTS uzmanlarından oluşan ekibimizle, sizlere her daim yardımcı olabilmek için buradayız!

Hemen IDP le IELTS'e kaydolun!