The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

CloseIELTS Life Skills B1, İngiltere'de yaşamak için oturma izni veya vatandaşlık başvurusu yapmak isteyenler içindir.

IELTS Life Skills B1, İngiltere Vize ve Göç İdaresi tarafından İngilizce dil yeterliliğinizin kanıtı olarak kabul edilen Güvenilir İngilizce Dil Sınavıdır (SELT). 22 dakikalık sınavda, examiner ve başka bir sınav katılımcısıyla birlikte listening ve speaking becerileriniz değerlendirilir. İkinci sınav katılımcısının performansı, sizin sınav sonuçlarınızı etkilemez.

IELTS examiner, İngilizce konuşma ve dinleme becerilerinizi, bilgi edinme ve iletme, iletişim kurmak ve tartışmaya katılmak amacıyla konuşma yeteneğinizi inceler. Life Skills sınavlarının hiçbirinde bant skoru yoktur, sonuçlarınız geçti veya kaldı şeklinde açıklanır.

Temel bilgileri anlamak ve iletmek ya da genel konular hakkında iletişim kurmak zorunda olduğunuz durumlarda konuşma İngilizcesindeki dinleme ve yanıt verme yeteneğiniz değerlendirilir.

Examiner sizden bir konuyu tanımlamanızı, fikir veya tercihlerinizi belirtmenizi, bunları gerekçelendirmenizi, konuyu açıklamanızı ve derinleştirmenizi isteyebilir. Ayrıca hem examiner hem de diğer sınav katılımcısıyla iletişim kurmanız da beklenecektir.

IELTS Life Skills deneme sınavları için burayı tıklayın