The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

Close

Türkiye’nin her bölgesinde IELTS sınavı yapıyoruz

Dünya çapında 11,000’ den fazla kuruluş tarafından güvenilen IELTS, yurt dışında eğitim almak veya çalışmak için en çok tercih edilen sınav. IELTS partneri olan IDP Education, Türkiye çapındaki yaygın sınav merkezleri sayesinde her bölgede sınava girebilme şansı sunuyor.

İster kağıt ister bilgisayar üzerinden

İngilizce konuşulan bir ülkede eğitim almak ve çalışmak isteyenlerin dil yeterliliğini ölçen IELTS, dünyanın en popüler İngilizce sınavı. IELTS partneri IDP Education sınav adaylarına; etkileşimli videolar, örnek deneme sınavları ve online eğitimler gibi ücretsiz hazırlık materyalleri sağlıyor. IELTS sınavına hem bilgisayar üzerinden hem de kağıt üzerinden girmek mümkün. Bilgisayarlı IELTS sınavı, haftanın 7 günü ve günde 3 kez; kağıt üzerinden olan IELTS sınavı ise ayda en fazla 4 kez düzenleniyor. Bilgisayarlı IELTS sonuçları 2 ila 5 gün içinde, kağıt üzerinden IELTS sonuçları ise 13 gün sonra adaylara bildiriyor.

Türkiye’nin neresinde olursanız olun, IDP’nin anlaşmalı sınav merkezleri sayesinde IELTS sınavına girmeniz mümkün. Bölgenizdeki IELTS sınav lokasyonlarını kayıt sayfamızdan kontrol edebiliriz diyebiliriz.

IELTS sınavı hakkında detaylı bilgi almak veya sınava kayıt olmak için IDP uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.