The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

Close

IELTS Life Skills sınavı, CEFR (Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı) düzeylerinde speaking ve listening becerilerini belirlemek için düzenleniyor. Güvenilir bir İngilizce dil sınavı olan Life Skills’in, A1 ve B1 olmak üzere iki çeşidi bulunuyor. Sınavlar hakkında bilgi edinmek ve hangi sınavın size uygun olduğunu öğrenmek istiyorsanız, tüm detaylar yazımızda.

Sadece listening ve speaking becerileri için

Ana amacı; iletişim kurabildiğinizi, bilgi edinebildiğinizi ve aktarabildiğinizi, tartışmaya katılabildiğinizi, dinleme ve yanıt verme yeteneğinizi kanıtlamak olan IELTS Life Skills sınavında, sadece listening ve speaking becerileriniz değerlendirilir.

IELTS sınav denetmeni, sınav boyunca şu becerilerinize dikkat eder:

  • Bir konuyu tanımlamanız.

  • Fikir veya tercihlerinizi belirtmeniz.

  • Bu maddeleri gerekçelendirmeniz.

  • Konuyu açıklamanız ve deringilleştirmeniz.

16 ila 22 dakika süren sınavlar; bir denetmen ve ikinci bir sınav katılımcısı ile iletişim kurularak gerçekleşir, fakat ikinci katılımcının performansı sizin sınav sonuçlarınızı etkilemez. IELTS Life Skills sınavının sonuçları, bant skoru yerine “geçti” veya “kaldı” olarak açıklanır. IELTS Life Skills sınav sonucu, İngiltere Vize ve Göç İdaresi tarafından kabul edilir.

IELTS Life Skills A1 ve B1 farkı

Eğer Türkiye’de yaşıyorsanız ve İngiltere’de yaşayan eşinizin yanına taşınmak için vize alacaksanız IELTS Life Skills A1, süresiz oturma izni veya İngiltere vatandaşlığına başvurmak için vize alacaksanız ise IELTS Life Skills B1 sınavına girmeniz gerekir. IELTS Life Skills sınav sonucunuzu, vize başvurunuz için kullanabilirsiniz.

IELTS Life Skills A1 ve B1 sınavlarına kaydolmak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ücreti 5,300 TL olan IELTS Life Skills A1 ve B1’in deneme sınavlarına göz atabilirsiniz.