The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

Close

Test kabulü

IELTS

PTE Academic

IELTS, Birleşik Krallık, Avustralya, Kanada ve Yeni Zelanda devletleri tarafından göç konusunda güvenilirdir. IELTS, üniversiteler, meslek kurumları, işverenler ve devletler dahil olmak üzere 11.000’den fazla kurum ve kuruluş tarafından küresel olarak güvenilir niteliktedir.

PTE Academic, Avustralya ve Yeni Zelanda devletleri tarafından vize başvuru amaçlı kabul görmektedir. PTE Academic, dünya çapında binlerce üniversite tarafından kabul görmektedir.

Speaking Sınavı

IELTS

PTE Academic

Robotla değil, insanla karşı karşıya konuşun! IELTS Konuşma sınavı, özel ve sessiz bir odada, sınava girecek başka kimsenin dahil olmadığı ve bir insan görevli ile yüz yüze yapılır. Sınava girenlere daha adil davranmak için, IELTS Speaking sınavı görevlileri talep halinde bir soruyu tekrarlayabilir veya farklı bir şekilde ifade edebilir.

PTE Academic sınavına girenler, akademik bir ortamda (Odadaki diğer sınav katılımcıları ile birlikte bölmeli bir kabinde yüksek sesle okuma olmak üzere) sözlü İngilizce kabiliyeti ile test edilir. Sınav katılımcısı 3 saniyeden fazla sessiz kalırsa konuşma sınavı mikrofonu otomatik olarak kapanacaktır.

Sınav sırasında cevapları gözden geçirme

IELTS

PTE Academic

Bilgisayar üzerinden IELTS’de soruları atlayabilir ve daha sonra yanıtlamak veya kontrol etmek için geri dönebilirsiniz. Cevaplarınızı gözden geçirmek veya değiştirmek isteyebileceğiniz için bu daha adil bir yaklaşımdır.

PTE Academic’te sadece sorular esnasında göz gezdirebilirsiniz ve sonraki soruya geçmeden önce hatalarınızı düzeltmeniz gerekir.

türleri

IELTS

PTE Academic

IELTS, sınava girme amacınıza bağlı olarak tasarlanmıştır ve aşağıdaki sınav türleri arasında seçim şansı sunar:
-IELTS General Training
-IELTS Academic

PTE Academic, becerileri ölçmek ve değerlendirmek için akademik olarak belirli metotları kullanır.