The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

Close

Yüz yüze IELTS Speaking sınavı

IELTS’de, konuşma becerilerinizi değerlendirmenin en etkili yolunun yüz yüze speaking sınavı olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle bilgisayar üzerinden yapılan bir IELTS sınavına girdiğinizde, speakinginiz, sessiz bir odada, yüz yüze bir şekilde gerçek bir sınav görevlisi ile gerçekleşir. Bu şekilde bir yapay zeka testinin aksine, bir IELTS uzmanı sizi daha rahat ve kendinden emin hissettirir. Ayrıca, mümkün olan en iyi puanı alabilmenizi sağlamak için aksanınızı da rahatlıkla anlayabilirler. Bu arada hem Academic hem de General training adayları için sadece bir speaking sınavı bulunmaktadır.

IELTS Speaking sınavı genellikle çoğu sınava giren kişi için çok fazla desteğe ihtiyaç duyacağı bir sınav modülüdür. Bu nedenle kesinlikle erken hazırlanmaya başlanmalıdır. Adaylar, sınav günü yaklaştıkça, ellerinden gelenin en iyisini yapmak istedikleri için daha fazla soru sormaya başlarlar.

Dolayısıyla bu soruları IELTS uzmanlarıyla ele almak ve IELTS Speaking sınavı ile ilgili yaygın efsaneleri ortadan kaldırmak için sizleri davet ettiğimiz bir dizi ücretsiz aylık IELTS Masterclass web semineri başlattık.

IELTS Speaking S.S.S.

Tüm IELTS Masterclassları, size 2 saatlik web seminerlerinde, sınavın 4 bölümü boyunca rehberlik edecek. Ve sınav gününde soruları nasıl anlayacağınız ve cevaplayacağınız konusunda talimatlar ve tavsiyeler verecektir. Ayrıca bunların dışında bir IELTS uzmanı ile 20 ila 30 dakikalık bir soru-cevap oturumuna da dahil olabileceksiniz.

IELTS için bazı sorular tekrar tekrar yinelenebiliyor ve çoğunlukla, sınava giren adaylar sınav formatı ve değerlendirme kriterleri hakkında, puanlarını artırmak için ipuçları öğrenmek istiyor. Bu nedenle bizler de bu soruları bir araya getirerek, IELTS uzmanlarından yanıtlamalarını istedik.

Sık sorulan sorular listesini güncellemeye devam ediyoruz bu nedenle eklemek istediğiniz bir şey olursa, lütfen bize ulaşın.

IELTS Speaking hakkında Sık Sorulan Sorulara ve cevaplarına göz atın