The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

Close

Yurtdışında eğitim görmeye karar verdiyseniz, IELTS gelecekteki akademik yolculuğunuzda başlangıç noktası olacaktır. Aşağıda, IELTS sınav rezervasyonunuzu olabildiğince hatasız hale getirmek için gerekenler adım adım anlatılmıştır.

Step 1: Register for your IELTS test

Kaydolmak çok kolay! Resmi IELTS web sitesini ziyaret edin ve “Sınava kaydolun” seçeneğini seçin. IELTS Academic veya IELTS General Training arasında seçim yapmanız istenecektir. Ardından, hangisinin sizin için kolay olduğuna ve tercihinize bağlı olarak, kâğıt üzerinde IELTS VEYA bilgisayarlı IELTS arasında seçim yapabilirsiniz.

2. Adım: IELTS sınavınız için şehir seçin

IELTS sınavına girmek istediğiniz yeri seçin. Tabii ki, bu sadece IELTS'i kâğıt üzerinde veya bilgisayarlı IELTS'ye girmeniz durumunda gereklidir.

3. Adım: IELTS sınavınız için tarih ve saat seçin

IELTS sınavına ne zaman girmek istediğiniz, size en uygun tarih ve saati seçin. Mevcut olan tarih ve saat listesinden seçim yapabilirsiniz.

Adım 4: Çevrimiçi IELTS başvurusunu tamamlayın

Başvuru formunda istenen bilgileri doldurun ve gönder'e tıklayın. Bunun yanında, pasaportunuzun net bir kopyasını da yüklemeyi unutmayın.

Adım 5: Başvuru ücretini ödeyin

Visa veya Mastercard banka veya kredi kartı kullanarak ödeme yapmayı seçebilirsiniz. Kartınızın geçerli olduğundan ve internet ödeme işlemleri için etkinleştirildiğinden emin olun.

5 adımı da tamamladığınızda, IELTS sınav rezervasyonunuzu onaylayan bir e-posta veya telefon mesajı alacaksınız.

-------

Bu adım adım kılavuzun IELTS hayalinizi gerçekleştirmenizi kolaylaştıracağını umuyoruz. Sizin için en iyisini diliyoruz!