The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

Close

Dünyanın en iyi üniversitelerini IELTS Online sınavı ile etkileyebilirsiniz! IELTS Online sınavı, dünyanın en güvenilir IELTS akademik sınavına girmenin yeni ve daha kullanışlı bir yolu! Kâğıt veya bilgisayar tabanlı IELTS sınavı ile tamamen aynı şeklide gerçekleşen, akademik bir sınav! Aradaki tek fark IELTS Online' da, sınava girmek için evden çıkmanıza bile gerek yok!

Kişiye Özel Sınav Deneyimi

Bu günlerde hayatımızda ekstra rahatlığa sahip olmak oldukça önemli. İşte tam da bu sebepten IELTS Online, akademik bir sınavı evinizin konforunda ve özel alanınızda almanızı sağlıyor.

Bunun için ihtiyacınız olan tek şey bir Windows veya Mac işletim sistemi, sabit bir internet bağlantısı ve iyi aydınlatılmış özel bir alan. İşte hazırsınız!

Dört Beceriyi de Değerlendirir

Tıpkı bir sınav merkezinde alınan IELTS Akademik sınavı gibi, IELTS Online da İngilizce dil yeterliliğinizi dört temel beceri üzerinden değerlendirir: Bunlar; Listening, Reading, Writing ve Speaking ‘dir (Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma). Sınav günü öncellikle bir IELTS gözetmeni, listening, reading ve writing sınavlarınızı online olarak izler. Daha sonra IELTS tarafından belirlenen ve tanınmış kuruluşlarca oldukça güvenilen, yüksek güvenlik standartlarının uygulanmasını sağlar.

Speaking sınavınız, bir IELTS sınav görevlisi ile yüz yüze, görüntülü olarak gerçekleşir. Daha sonra listening, reading ve writing sınavlarını alırsınız.

IELTS Online'ın İşleyiş Şekli

Öncelikle IELTS Online' a her yerden girebilirsiniz. Tabi ki, iyi aydınlatılmış özel bir oda ve kesintisiz bir internet bağlantısına sahip olduğunuz sürece. Bununla beraber doğru donanım ve yazılımın yüklü olduğu bir dizüstü veya masaüstü bilgisayar ile sınav boyunca açık olması gereken bir mikrofon ve kameraya da ihtiyacınız olacak.

Sınavınızdan önce Inspera Sınav Portalı'nı (IEP) indirip kurmanız ve bazı sistem öncesi kontroller yapmanız gerekecektir. Gerekli kontrolleri yaptıktan ve kayıt işlemini tamamladıktan sonra ayrıntılı talimatlar size e-posta ile gönderilir. Ayrıca, sınava başlamadan önce sizden çapraz kontrole girecek kimlik belgeniz ve bir tane de fotoğraf çekmeniz istenecektir.

İlk olarak IELTS Online speaking sınavınız başlamadan önce, bir bekleme odasına gireceksiniz daha sonra bir sınav görevlisi sizi içeri alacak. Ardından ise listening, reading ve writing bölümlerini birlikte alacaksınız. Sınavınıza başladığınız anda tarayıcınız kilitlenecek ve sınav platformundan başka hiçbir şeye erişim sağlayamayacaksınız.