IELTS UKVI sınavları, İngiltere Vize ve Göç İdaresi tarafından İngilizce dil yeterliliğinizin kanıtı olarak kabul edilen Güvenilir İngilizce Dil Sınavıdır (SELT).

Life Skills A1, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) listening ve speaking becerilerini A1 düzeyinde değerlendirir. Speaking ve listening sınavı, 16 ila 18 dakika sürer ve bir examiner ve başka bir sınav katılımcısıyla birlikte gerçekleştirilir. İkinci sınav katılımcısının performansı, sizin sınav sonuçlarınızı etkilemez. Sonuçlar, aile birleşimi vizesi gibi İngiltere için belirli vize türlerine başvuru için kullanılabilir.

Temel bilgileri anlamak ve iletmek ya da genel konular hakkında iletişim kurmak zorunda olduğunuz durumlarda konuşma İngilizcesindeki dinleme ve yanıt verme yeteneğiniz değerlendirilir.

Examiner sizden bir konuyu tanımlamanızı, fikir veya tercihlerinizi belirtmenizi, bunları gerekçelendirmenizi, konuyu açıklamanızı ve derinleştirmenizi isteyebilir. Ayrıca hem examiner hem de diğer sınav katılımcısıyla iletişim kurmanız da beklenecektir.

IELTS Life Skills deneme sınavları için burayı tıklayınexternal icon

IELTS’e sorun

IELTS sınavı için “geçme puanı” nedir?

IELTS Life Skills sınavında sonuçlarınız geçti veya kaldı olarak açıklanır.


IELTS Academic veya General Training sınavlarında geçme veya kalma yoktur. Skorlar 9 bantlık sistemde değerlendirilir. Her eğitim kurumu veya kuruluşu kendi özel gerekliliklerini karşılamak için kendi IELTS skorlarını belirler.

Daha fazla bilgi edinin