The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

Close

Macquarie University tarafından sağlanan Çevrimiçi IELTS kursu, bağımsız olarak IELTS sınavına hazırlanan kişiler için çok faydalı bir kaynaktır. IELTS konusunda uzmanlaşmış eğitmenlerin rehberliğinde, aynı zamanda sınava hazırlanan dünya çapındaki diğer kişilerle kaynaşma şansı verebilir.

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, 1, 2 veya 4 beceri seçeneğiyle bir IELTS Academic veya IELTS General Training paketi seçebilirsiniz. Mevcut maksimum çalışma süresi bir yıldır, ayrıca internet bağlantınız olduğu sürece öğrenim materyallerine programınıza uygun olduğu zaman erişebilirsiniz.

Speaking puanınızı geliştirin

Bu kursta toplam 32 ders bulunmaktadır. Bölüm 1, Bölüm 2 ve Bölüm 3 sorularını yanıtlamaya bakacaksınız. Her durumda, yalnızca sınavın bu üç aşaması hakkında özel bilgiler almakla kalmaz, aynı zamanda bazı örnek soruları deneme şansına da sahip olursunuz. Aynı soruları yanıtlayan diğer adayların videolarını izleyebilir ve performanslarının analizine bakabilirsiniz.

Sınav için, olası konuları ve soruları öngörmek ve soruların işlevlerini belirleyebilmek gibi belirli stratejiler geliştirme fırsatı verilir. Tüm bunlar etkili cevaplar geliştirmenize yardımcı olabilir. Fikirlerinizi nasıl geliştireceğiniz, kesintilerle nasıl başa çıkacağınız ve açıklama istemeniz gibi bazı yararlı ipuçları da verilmektedir.

Writing puanınızı geliştirin

Kurstaki eğitmenlerin çok fazla deneyimi vardır ve bu, iyi öğrenme yardımcıları olan videolarında ortaya çıkmaktadır. Analiz etmeniz için oluşturulmuş model yanıtlar vardır, bu nedenle bu, hem Soru 1 hem de Soru 2 için gereken dil türünü anlamanıza kesinlikle yardımcı olacaktır. Dünyanın çeşitli yerlerindeki diğer öğrencilerle tartışma forumlarına katılma şansınız olduğu için kursta etkileşim kurma şansınız bulunmaktadır. Etkileşimli etkinlikler ve sınavlar, programa bağlı kalmanız için mükemmel bir yoldur. Sonunda, kendinizi denetlemede daha iyi olacaksınız ve daha yüksek bir bant puanı elde etmeniz için size her fırsatı verecek faydalı düzenleme becerilerine sahip olacaksınız. Bir sonraki IELTS sınavınızda kendinize her şansı vermek için uzmanların verdiği ipuçlarını deneyin.

IELTS Writing sınavının 1. sorusuna odaklanan dersler, görsellerin nasıl analiz edileceğine bakar ve size grafikleri yanıtlama ile haritalar ve süreçler arasındaki farkı gösterir. Daha spesifik olarak, bu tür sorular için uygun cümle yapısı ile birlikte niceliği, hızı ve değişimi tanımlamanın yollarına bakacaksınız. Derecelendirme kriterlerinin bunlara karşı nasıl uygulandığını göreceğiniz için, verilen örnek cevaplar da harika öğrenme araçlarıdır.

Soru 2'ye odaklanan derslerde, önemli olarak farklı soru türlerine bakacaksınız ve bu soru türlerinin her biri için kullanışlı bir yapıya bakacaksınız. Soru türünüze yanlış yapı uygulamaktan kaçınabileceğiniz için bu önemlidir. Derecelendirme kriterlerinin dört yönü de kapsanmaktadır, bunlar Soru Yanıtı, Tutarlılık ve Uyum, Sözcüksel Kaynak ve Yazmanın Dilbilgisel Aralık ve Doğruluk yönleridir. Sizin için sağlanan karşılaştırmalara bakarak bant tanımlayıcılarını daha iyi anlayabilirsiniz (örneğin, Bant 6 ve Bant 7 analizi). Girişinizi, ana paragraflarınızı ve makalenizin sonucunu nasıl daha iyi yazacağınızı bileceğiniz için paragraf yapılarına odaklanan dersler özellikle yararlıdır.

Listening puanınızı geliştirin

IELTS Listening sınavının formatına ve her bölüm için beceri ve stratejilere bakmak önemlidir. Bu kursta, sınavın her bölümü ayrı ayrı ele alınır, böylece sınavın her bölümüne ince bir şekilde odaklanabilirsiniz. Örneğin, Bölüm 4 derslerinde, dersin konusunu nasıl belirleyeceğinizi ve kaydın düzenlenmesine yardımcı olacak yön tabelalarını öğreneceksiniz. Diğer kurslarda olduğu gibi, interaktif görevler ve quizlerde kazandığınız becerileri uygulama şansına sahip olursunuz.

Bu kursun bir diğer avantajı, çoktan seçmeli ve tamamlama soruları gibi belirli soru türlerine bakmanızdır. Sadece bu tür bir sorunun formatına değil, aynı zamanda özellikle bununla ilgili becerilere ve stratejilere de bakacaksınız ve bu soruları nasıl daha kolay cevaplayacağınızı bilmenize yardımcı olacak. Ayrıca seviyenizi kontrol etmek ve kursta öğrendiğiniz yeni becerileri uygulamanız için size bir şans vermek için bazı dinleme sınavları yapma fırsatı da bulunmaktadır.

Improve your Reading Score

Bu kursun sonunda, bazı deneme sınavları yaparak okuma becerilerinizi geliştirme fırsatına sahip olacaksınız. Ancak ondan önce, farklı okuma becerilerine ve okuma stratejilerine bakacaksınız. Bunu, tamamlamanız istenebilecek çeşitli soru türlerinin stratejilerini anlamakla birleştirmek, genel reading yeteneğinizi ve puanınızı geliştirmek için sizi iyi bir yola koymanıza yardımcı olabilir.

IELTS Reading sınavındaki tüm soru türlerini biliyor musunuz? Değilse, bu derste 14 soru türünün her biri için ayrı dersler vardır. Başlıkları eşleştirme gibi bu farklı türdeki sorulara bakmak faydalı olabilir, ancak bu dersin reading becerilerini geliştirmede büyük değeri olan başka alt becerileri de vardır. Örneğin, daha az bilinen kelimeleri anlamak için bir bağlamın nasıl kullanılacağına bakar. Sorularınızı daha doğru yanıtlamak için bir pasajdaki belirli öğeleri tanımlamak için önekleri ve karşıt sözcükleri nasıl kullanacağınızı öğrenin.


IELTS'e IDP ile kaydolun, IELTS'i uzmanından öğrenin. Hem de tamamen ÜCRETSİZ! Macquarie Üniversitesi'nin dünyaca ünlü ve ödüllü IELTS uzmanları tarafında geliştirilen yüzlerce IELTS hazırlık materyaline, örnek sınav sorularına ve cevaplarına, 60'ın üzerinde eğitim videosuna ve tam tamına 8 adet deneme sınavına erişin.

30 güne kadar ücretsiz hazırlık* 

IELTS'e IDP ile kaydolun, IELTS Macquarie Hazırlık kurslarına ücretsiz erişin!*

İster 30 gün boyunca en zayıf olduğunuz bölümde(Reading, Writing, Listening ya da Speaking), isterseniz de 14 gün boyunca tüm modüllerde kendinizi geliştirin. Karar sizin! Bu ücretsiz hazırlık kursu tam size göre! 

IELTS'i uzmanlarından öğrenin 

Size özel olarak hazırlanmış online hazırlığınızı seçin, ister Academic isterseniz de General Training modülünde tüm bölümlerde yüzlerce hazırlık materyaline erişin.

Macquarie Üniversitesi IELTS sınav merkezindeki İngilizce uzmanları tarafından geliştirilen ve 140 ülkede 600.000'den fazla öğrencinin güvendiği IELTS Macquarie Hazırlık kursları, IELTS başarısı için ihtiyacınız olan her şeyi tek bir yerde sunuyor.

Bu hazırlık fırsatına hemen erişmek için IELTS kaydınızı yapın*. Seçtiğiniz ücretsiz çalışma paketine bağlı olarak, aşağıdaki hazırlık modellerine erişebilirsiniz:

  • 60+ eğitim videosu

  • 100+ örnek soru ve quizler 

  • 150+ garamer ve kelime bilgisi dersi

  • 14 writing taski ve örnek cevapları 

  • 7 speaking sorusu

  • 8 geri bildirimli DENEME SINAVI

IELTS'e HEMEN KAYDOL, bu fırsatı kaçırma!external icon

*Ücretsiz hazırlık fırsatı 14 ya da 30 günlük olarak seçiminize bağlı olarak sunulmaktadır. IDP Türkiye ile yapılan kayıtlarda, ödeme tamamlandıktan sonra tarafınıza gönderilen "confirmation" mailinin en altında bulunan görseli tıklayarak erişim sağlayabilirsiniz.