The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

Close

IELTS, İngilizcenin anadil olduğu ülkelerde eğitim almanızı, çalışmanızı ve göç etmenizi sağlayan bir İngilizce dil yeterlilik sınavıdır. IELTS’e IDP ile girme ayrıcalığını yaşayın ve süreç boyunca bizden destek alın!

IELTS’e kâğıt üzerinden veya bilgisayarlı olarak kaydolabilirsiniz. Tercih sizin!

IELTS Sınav Ücretleri

Sınav Türü  

Ücretler 

Kayıt 

IELTS Academic 

5,000 TL 

Şimdi Kaydolun

IELTS General Training 

5,000 TL 

Şimdi Kaydolun

IELTS Academic UKVI 

5,720 TL 

Şimdi Kaydolun

IELTS General Training UKVI 

5,720 TL 

Şimdi Kaydolun 

IELTS Life Skills 

5,300 TL 

Şimdi Kaydolun

IDP ile IELTS’e Girin

IDP, dünyanın önde gelen İngilizce yeterlilik sınavı IELTS’in iki resmi ortağından ve uygulayıcısından biridir. IDP olarak, IELTS sınavına girerken mümkün olan en iyi deneyimi yaşamanız için size köklü IDP deneyimi ile destek sunmaktan gurur duyuyoruz.

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Antalya ve Gaziantep olmak üzere Türkiye’nin birçok şehrinde faaliyet gösteren sınav merkezlerimizle hizmetinizdeyiz.

Sınavın her bölümünde en iyi performansınızı gösterebilmeniz için yanınızdayız. IELTS’e IDP ile girin ve listening bölümüne Türkiye’de sadece IDP tarafından sunulan ileri düzeyde ses kalitesine sahip kulaklıklarla girme ayrıcalığını yakalayın.

IELTS’e Kaydolurken Bilmeniz Gerekenler

 • Yurt dışında eğitim almak, çalışmak veya göç etmek için ihtiyacınız olan IELTS sınav türü, başvurduğunuz kuruma veya ülkeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Herhangi bir sınava kaydolmadan önce hangi IELTS sınavına gireceğinizi başvuracağınız kurumla iletişime geçerek öğrenin ve doğru sınava kaydolduğunuzdan emin olun.

 • Sınava, yalnızca geçerli bir T.C. Kimlik kartı veya pasaportla kaydolabilirsiniz.

Önemli Not: Sınav günü, yanınızda mutlaka sisteme kaydolurken kullandığınız kimlik belgesini getirin. Bunun dışında bir kimlik belgesiyle gelen adayların sınava girmesine izin verilmemektedir.

 • Sınav ücret ödemesini online kayıt sistemimiz üzerinden kredi kartı ve havale olarak, ofislerimize gelerek de nakit olarak yapabilirsiniz.

 • Sınav kayıtları:

  • Kâğıt üzerinden IELTS için 24 saat önce,

  • Bilgisayarlı IELTS için 3 gün önce kapanmaktadır.

 • 18 yaşından küçük adayların kaydolurken ebeveyn izni gerekmektedir.

Özel Gereksinimli Adaylar için IELTS

IDP IELTS, dil becerilerinin adil ve objektif bir biçimde değerlendirilmesine büyük önem vermektedir. Eğer öğrenme güçlüğü, işitme ve görme güçlükleri ya da başka bir tıbbi durumunuz varsa özel düzenlemeler kapsamında IELTS sınavına girmeye hak kazanabilirsiniz.

 • Özel gereksinimli adaylarımızın ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş IELTS sınavına girebilmesi için sınav tarihlerinden en az 6 hafta önce sınav merkezini bilgilendirmesi gerekmektedir.

Kaydınızı Tamamladıktan Sonra

Kaydınızı tamamlayıp ödemenizi gerçekleştirdikten sonra bir ödeme onay e-postası alacaksınız. Bu e-postada:

 • Kaydınızın ve ödemenizin onaylandığını,

 • IELTS’e IDP ayrıcalığı ile kaydolarak sınav hazırlığında kullanabileceğiniz ücretsiz hazırlık materyallerimizi bulabilirsiniz.

Sınav tarihinizden 3 gün önce:

 • Sınav saatinizi ve sınav merkezinin adres bilgilerini içeren bir e-posta alacaksınız.

Ücretsiz Hazırlık Materyallerimiz

 • Macquarie Hazırlık Kursu: İçinde eğitim videoları, örnek sorular, quizler, deneme sınavları, writing task’ler ve örnek cevapları, dilbilgisi ve kelime dersleri bulunmaktadır.

 • Privilege Kursu: IELTS uzmanları tarafından online olarak gerçekleştirilen, evinizin rahatlığında katılabileceğiniz, 5.495 TL değerinde 20 saatlik ÜCRETSİZ bir hazırlık kursudur. Derslerin içeriğinde sınavın dört farklı bileşeni için de çalışmalar bulundurmaktadır.

Erteleme ve İptal Koşulları

Sınav erteleme ve iptal koşulları IELTS ve IELTS UKVI için farklılık göstermektedir. Daha detaylı bilgi için lütfen Erteleme ve İptal Talepleri sayfamızı ziyaret edin.

ŞİMDİ KAYDOLUN!