Sınav erteleme ve iptal talepleri, IELTS ve IELTS UKVI sınavları için farklıdır. Hemen göz atın!


IELTS İptal ve Erteleme Talebi

IELTS sınavı erteleme talepleri, sınav tarihinden beş hafta önce e-posta yoluyla ya da şahsen gerçekleştirilmelidir. Sınav erteleme veya iade talebi tek seferle sınırlıdır ve sınavınızı en fazla 3 ay sonrasına erteleyebilirsiniz. Beş hafta kuralı, kaydınızı ne zaman yaptığınızdan bağımsızdır, erteleme talebinde bulunduğunuz gün ve kayıtlı olduğunuz sınav tarihi arasındaki süre üzerinden hesaplanır. Sınav günü herhangi bir mazeret göstermeden katılım sağlanmaması durumunda sınav iptal edilir, erteleme ve geri ödeme yapılmaz. Sınava başka bir tarihte girmek için tekrar sınav kaydı ve ödeme yapmanız gerekir.

IELTS sınavına beş haftadan daha az süre kala iptal ya da erteleme talebinde bulunan veya kayıt yaptırdığı sınava katılım göstermeyen adayların, sınav tarihini değiştirmek ya da sınavını iptal etmek için nitelikli bir hastaneden alınan sağlık raporu, ölüm bildirimi ya da polis raporu gibi uygun dokümanı ve/veya kanıtı sınav tarihinden itibaren 5 gün içerisinde ielts.istanbul@idp.com ya da ielts.ankara@idp.com adresine bildirilmesi gerekmektedir. Kayıt işlemlerinden dolayı %25’lik bir kesintiyle sınav ücretiniz iade edilir ya da sınav tarihiniz, herhangi bir ek ücret talep edilmeden belirteceğiniz ileri bir tarihe ertelenir. Sınav erteleme veya iade talebi tek seferle sınırlıdır. Sınavınızı en fazla 3 ay sonrasına erteleyebilirsiniz. Belirtilen süre dışında sunulan belgeler kabul edilemez, transfer ya da iade gerçekleştirilemez.

Sınavınızdan en az beş hafta önce erteleme ya da iptal talebinde bulunduğunuzda herhangi bir belge sunmanıza gerek yoktur. Yalnızca ielts.istanbul@idp.com ya da ielts.ankara@idp.com adresine e-mail atmanız yeterlidir.  Sınav ücretinin tamamını geri alabilir ya da sınavınızı tek sefere istinaden ileri bir tarihe erteletebilirsiniz.

IELTS UKVI İptal ve Erteleme Talebi

IELTS UKVI sınavı erteleme talepleri sınav tarihinden en geç 14 gün önce bildirilmelidir. Sınavınıza 14 günden daha az bir süre kaldıysa erteleme yapılamaz. Sınavınızı en fazla 3 ay sonrasına erteleyebilirsiniz. Sınav erteleme talebi tek seferle sınırlıdır. Erteleme talebinde bulunmak için talebinizi ielts.istanbul@idp.com ya da ielts.ankara@idp.com adresine iletmeniz yeterlidir. Sınav günü herhangi bir mazeret göstermeden katılım sağlanmaması durumunda sınav iptal edilir, erteleme veya geri ödeme yapılmaz.

Kayıt yapılan IELTS UKVI sınavına katılım göstermeyen adayların, sınav tarihini değiştirmek ya da sınavını iptal etmek için, nitelikli bir hastaneden alınan sağlık raporu, ölüm bildirimi ya da polis raporu gibi uygun dokümanı ve/veya kanıtı sınav tarihinden itibaren 5 gün içerisinde ielts.istanbul@idp.com ya da ielts.ankara@idp.com adresine göndermesi gerekmektedir. IELTS UKVI iade koşulları, kaydınızı iptal ettiğiniz tarihe göre değişir. Bu, sınav merkezine erteleme ya da iptal talebi için e-mail attığınız ya da şahsen başvurduğunuz tarih baz alınarak hesaplanır.

IELTS UKVI iptal talebinizde ne kadar iade alabileceğinize göz atın:

ANCAK, Sınava katılamadığınıza dair hastalık, ölüm, askeri görev gibi IELTS sınavlarımızda kabul ettiğimiz sebepleri kanıtlarıyla birlikte sınav tarihinizden itibaren 5 gün içerisinde sunmanız durumunda kesintisiz geri ödemenizi alabilir ya da sınav tarihinizi 3 ay içerisindeki herhangi bir tarihe erteletebilirsiniz.  Belirtilen süre dışında sunulan belgeler kabul edilemez, transfer ya da iade gerçekleştirilemez.

 

Geri ödeme ne zaman yapılır?

İadeler banka havalesi yoluyla yapılır ve işlemin başlamasından itibaren maksimum üç-dört hafta içinde gerçekleşir.

IELTS'e Sor