The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

Close

Hotcourses

Hotcourses International, 1996’da kurulmuş IDP Connect’in bir parçasıdır. IDP Connect, her yaş ve eğitim seviyesinde olan insanların kendileri için doğru bölümü, eğitim kurumunu bulmalarına yardımcı olmayı amaçlayan kapsamlı bir platformdur. 78 ülkede bulunan tüm okul, bölüm, eğitim seviyesi seçeneklerini listeler. Şu anda 350.000’in üzerinde bölüm bilgilerini içeren bu listenin yanı sıra, eğitim kurumlarına giriş koşulları hakkında bilgi edinebilir, gerçek öğrenci deneyimlerini içeren yazılar bulunur.

Yerel dillerde içerikleriyle her yıl 47 milyon öğrenciye ulaşan platform, öğrencilerin not ortalamaları, bütçeleri ve IELTS skorları, kişisel tercihleriyle beraber, üniversitelerin giriş koşullarını karşılaştırarak uygun okulları bulmalarına yardımcı olacak Ultimate Search hizmeti sağlamaktadır.

Hotcourses International bir IDP şirketidir ve IDP şirketi de dünyanın en büyük yurt dışı eğitiminde öğrenci yerleştirme hizmeti sunan bir şirkettir. Türkçe içerikleriyle Türkiye’de yaşayan öğrencilere ücretsiz ulaşabilecekleri bir kaynak sunuyor.

Bir uluslararası öğrenci olarak, bölüm ve üniversite arama konusunda yaşadığınız tüm sıkıntıları bir kenara bırakabileceğiniz bu eşleştirme aracı, size araştırmalarınızı kişiselleştirme fırsatı sunuyor. Bunu yaparken, adım adım ilerleyeceğiniz, basit ve kullanışlı arayüzü sayesinde kendiniz için en uygun bölüm ve üniversiteye ulaşabileceksiniz.

Eşleştirme aracı, öğrencilerin nitelikleri, not ortalamaları ve kariyer hedeflerinin de olduğu kişisel tercihleri doğrultusunda okumak istedikleri ülke, üniversite ve bölümü hesaplayarak en doğru seçenekleri sunuyor. Böylelikle, okul ücretlerinden çalışma sonrası vize seçeneklerine, burs fır-satlarından kariyer imkanlarına kadar yaklaşık 159,000 program, 1,479 eğitim kurumu ve 156 farklı alanın bulunduğu veritabanından ayrıntılı bilgilere aynı anda ulaşabilirsiniz. Üstelik, içinde İngiltere’nin de dahil olduğu tüm Birleşik Krallık, İrlanda, Amerika, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi birçok ülke seçeneği de yer alıyor.

Eğer üniversitelerle iletişim kurmak isterseniz, sitede çok sayıda kurum size bu imkanı sunuyor. Bunun yanında eğitim almayı düşündüğünüz okullar hakkında daha çok bilgi edinmek isterseniz site, üniversite broşürlerini ücretsiz olarak indirmenizi sağlıyor. Ayrıca Hotcourses Türkiye sayfasına ve sosyal medya kanallarına üye olarak, yurt dışı eğitim haberlerinden ve güncel bilgilerden haberdar olabilirsiniz.

Hotcourses Turkey sitesini ziyaret edin