The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

Close

Dünya COVID-19'dan çıkarken, Kanada hükümeti Student Direct Stream (SDS) yedi ülkeyi daha içerecek şekilde genişletmeye karar verdi. Aşağıdaki ülkelerde bulunan ve Kanada'da yüksek öğrenim görmek isteyen öğrenciler artık daha hızlı bir öğrenim izni için başvurabilirler:

  • Antigua ve Barbuda

  • Brezilya

  • Kolombiya

  • Kosta Rika  

  • Peru 

  • Saint Vincent ve Grenadinler

  • Trinidad ve Tobago

2018'de başlatılan SDS, çoğu başvurunun sonucunu 20 takvim günü içinde hızlı bir şekilde takip eden, hızlandırılmış bir çalışma izni işleme programıdır. Bunu mümkün kılmak için, öğrencilerin biyometrik fotoğraflarını ve ek bilgilerini önceden göndermeleri gerekmektedir. Bu, görevlilerin kapsamlı bir değerlendirme yapmasına ve hızlı bir şekilde nihai bir karar vermesine olanak tanır.

Listeye eklenen ülkelerle birlikte SDS, toplam 14 ülkede öğrencilerin kullanımına sunulmuştur.

Öğrenciler için ne anlama geliyor?

SDS'nin yaygınlaşmasıyla birlikte göçmenlik dairesinin önümüzdeki haftalarda başvurularla dolup taşması bekleniyor. İster lisans ister yüksek lisans programına başvuruyor olun, ilk adımlardan biri İngilizce dil yeterlilik sınavına girmektir.

Neden IELTS?

IELTS, İngilizce yeterlilik sınavlarında dünya lideridir ve şu anda dünya çapında eğitim kurumlarından işverenlere, ayrıca hükümet ve meslek kuruluşlarına kadar 11.000'den fazla kuruluş tarafından kabul edilmektedir. 30 yılı aşkın bir süredir, anadili İngilizce olan ülkelere denizaşırı bir yolculuğa çıkmak isteyen öğrenciler, hevesli göçmenler ve iş arayanlar, IELTS'e güveniyorlar. Küresel erişimimiz 140 ülkeye yayılıyor. Cenevre'den Jakarta'ya, Ankara'dan Addis Ababa'ya, nerede olursanız olun, bir IELTS sınav merkezinden asla çok uzakta değilsiniz.

Eğitiminiz için Kanada gibi İngilizce konuşulan bir ülkeye taşınmak veya orada yaşamak ve çalışmak istiyorsanız, IELTS Akademik ve Genel Eğitim testleri, hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacak ilk adımdır. Testiniz için yer ayırtmak için videoyu izleyin ve aşağıdaki tuşa tıklayın.

undefined

Book your IELTS test today with IDP. Secure your spot now!

The world is opening up. Now is the right time to take that next step.

Hemen kaydol
https://images.ctfassets.net/unrdeg6se4ke/3D6MeMOKSQ6e82lcjTRFCZ/1d5bd770f3bef9bfa68d8957cc56e553/Video_thumbnail.jpg
2021-09-09T14:10:58.053Z
https://videos.ctfassets.net/unrdeg6se4ke/7vRP4TAe6f3pZW3SLAGGPo/93e97efe88f318d08ebcfd9d9ba5bc07/IELTS_General_Training.mp4