The official IELTS by IDP app is here! Download it today.

Close

Başarılı uygulamanın anahtarı, sınav gününe nasıl hazırlandığınızı çeşitlendirmektir. Bazı sınav katılımcıları, sınav hazırlıklarında nasıl ilerlediklerini kontrol etmek için resmi bir IELTS çevrimiçi uygulama sınavı olan IELTS Progress Check satın alır. Resmi bir IELTS deneme sınavını tamamladıktan sonra, gösterge niteliğindeki puanlarınıza bakabilir ve sınavınızın tüm bölümlerinde aldığınız geri bildirimleri okuyabilirsiniz. Bazılarınızın hazırlanırken zaman ayırmayı sevdiğini fark ettiğimiz için bu testler süresizdir. Test düzenine ve farklı IELTS soru türlerine daha aşina olmak için göndermeden önce testi birkaç kez tekrarlama seçeneğiniz vardır.

Test katılımcılarımızdan alıştırma testleri hakkında geri bildirim istedik ve bilgisayar üzerinden IELTS gibi ekranda bir zamanlayıcı olmasını istedikleri söylendi. Bu yüzden geri bildirimleri dinledik ve tıpkı gerçek IELTS sınavı gibi zamanlanmış testler oluşturduk.

IELTS Süreli Testler

IELTS, testin tüm bölümleri için zaman sınırları belirler ve bu, IELTS Progress Check'in yeni süreli versiyonunda yapılır. Testin her bir bölümü için ne kadar süreye izin verildiğini görmek için aşağıdaki tabloya bakın.

Gerçek bir sınav günü gibi, zamanınız biterse, sınava devam etmenize izin verilmeyecek ve cevaplarınız otomatik olarak gönderilecektir.

Süreli uygulama, sınav gününde sınavın tüm bölümlerinde zamanınızı yönetmek için daha iyi hazırlanmanıza yardımcı olacaktır.

Test bölümüSüresiIELTS Progress Check notları
Listening testi30 dakikaEkstra aktarma süresi (kağıt testi) alıştırma testine dahildir
Reading testi60 dakikaTest bölümünü göndermek için 1 dakika eklendi
Writing testi60 dakikaTest bölümünü göndermek için 1 dakika eklendi
Speaking testi11-14 dakikaKaydedilen istemlerin her birine 20-30 saniye yanıt verilmesine izin verilir

Neden kendime süre tutmalıyım?

Bir IELTS sınavına hazırlanırken, cevaplamanız gereken tüm soruları cevaplamak için yeterince hızlı yazıp yazamayacağınızı bilmeniz gerekir. IELTS Kâğıt tabanlı Writing sınavına hazırlanıyorsanız, saatte 400-500 kelimeyi kolayca yazıp yazamayacağınızı kontrol etmek önemlidir. Bu aynı zamanda yazım için de geçerlidir. Bazı insanlar çok hızlı yazabilir ama çok fazla hata yaparlar. Kendinize daha yüksek puan almak için mümkün olan en iyi şansı vermek için hatasız yazma ve yazma alıştırması yapmak önemlidir.

'Süreli' bir alıştırma testi satın almadan önce, süresiz bir tane satın alabilir ve nasıl gittiğinizi görebilirsiniz. Testin tüm bölümlerine cevap verip veremeyeceğinizi görmek için kendinizi önerilen zamanlama ile sınırlamaya çalışın. Daha hazırlıklı olduğunuzu hissettiğinizde, sürenin baskısıyla nasıl başa çıkabileceğinizi görmek için 'zamanlanmış' bir teste geçin.

Soruları zaman baskısı altında yanıtlamak, görevleri gerçekten ayrılan süre içinde tamamlayıp tamamlayamayacağınızı gösterir. Ayrıca, daha fazla zamanınızı alan test bölümleri ve soru türleri üzerinde çalışabilmeniz için zayıf yönlerinizi de gösterir.

Önce süresiz bir testi deneyin

Öncelikle süresiz bir IELTS Progress Check alıştırma testini denemenizi öneririz. En iyi uygulama için, ilk uygulama testini süresiz satın alın (Alıştırma Testi 1) ve ardından süreli sürümü seçerek ikinci uygulama testine (Alıştırma Testi 2) geçin. Daha sonra, zamanlamayı eşit derecede iyi yapıp yapamayacağınızı görmek için gösterge bant puanlarınızı ve geri bildirimlerinizi karşılaştırabilirsiniz.

Seçilebilecek dört farklı Akademik testimizexternal icon ve Genel Eğitim testimizexternal icon var.

Baskının çok fazla olduğunu düşünüyorsanız ve testi kendi zamanınızda yapmak istiyorsanız endişelenmeyin, sadece süresiz versiyonu seçin. Ancak, gerçek testi yapmadan önce, zamanlamanın üstesinden gelebildiğinizden emin olmanız gerekir.

Neden hemen bir tane denemiyorsunuz!

Resmi alıştırma testlerimizden birini denemediyseniz, neden şimdi denemiyorsunuz? Gerçek bir IELTS sınav gününe mümkün olan en yakın deneyime sahip olmanızı sağlamak için IELTS ortakları tarafından yazılan tüm materyaller yenidir. Dört Akademik test ve dört Genel Eğitim testi arasından seçim yapabilirsiniz. Testler iki versiyonda gelir- süreli ve süresiz.

Resmi süreli ve süresiz alıştırma testlerimizexternal icon hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu bağlantıyı takip edin.